Premiera Skyrim Anniversary Edition już dziś!

Dziś mija dokładnie dziesięć lat od dnia premiery Skyrima - gry, która zyskała status kultowej. Ten dzień to również dzień premiery specjalnej Anniversary Edition, która rozszerza Skyrim Special Edition o szereg nowości.

Nowe wydanie piątej części sagi The Elder Scrolls pojawia się w blasku darmowej aktualizacji, która wprowadza do gry kilka ważnych modułów. Mowa o takich produkcjach jak:

 

Bóstwa i kusiciele

Moduł wydany pierwotnie w 2019 r. wprowadza dodatkową fabułę w dwóch zadaniach (oraz kilku pobocznych). Dodatkowe zestawy pancerza, uzbrojenie, wrogowie i znacznie więcej do odkrycia – „Bóstwa i kusiciele” to ogromna zawartość umieszczona w pojedynczym fanowskim dodatku!

Niecodzienne osobliwości

Będące częścią Bóstw i kusicieli Niecodzienne osobliwości to dodatkowe towary importowane z całego Tamriel do Skyrim w khajiickich karawanach. Jeśli tylko macie monety, kupcy zaopatrzą was we wszelkiego rodzaju użyteczne towary, w tym w składniki do specjalnych eliksirów, strzały czy trucizny!

Tryb przetrwania

Chcecie zanurzyć się w nieokiełznanej dziczy Skyrimu jak nigdy dotąd? W trybie przetrwania wydanym pierwotnie w 2017 r. Smocze Dziecię musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: zakładać ciepłe rzeczy i szukać schronienia, aby nie zamarznąć na śmierć; pamiętać o głodzie i wycieńczeniu, a do tego oczywiście o irytujących bandytach i czyhających na nich smokach. Na szczęście, w Skyrimie jest sporo żywności do uprawiania (lub zbierania), pancerzy na każdą pogodę i gospód, w których można ułożyć się do snu. Jeśli szukacie innego sposobu na poznanie Skyrimu, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie trybu przetrwania!

Wędkarstwo

A skoro już mowa o zdobywaniu pożywienia – nowy mod wędkarstwa pozwala łowić ponad 20 niepowtarzalnych gatunków wodnych w wielu akwenach Skyrimu. To, co złapiecie, możecie ugotować, wystawić jako trofeum w swoim domostwie, a nawet wrzucić do domowego akwarium – wybór należy do was! Wiele łowisk Skyrimu leży w najbardziej malowniczych i spokojnych miejscach, a nie ma to jak zrelaksować się na brzegu, jednocześnie zaliczając serie zadań w tym nadchodzącym bezpłatnym modzie. 

Skyrim Anniversary Edition zawiera wszystkie powyższe mody, a do tego powiększa grę o szereg innych produkcji z Klubu Twórców, które dodają nowe zadania, lokacje i artefakty. Wśród nich można znaleźć takie perełki jak Duchy Trójcy, zawierające ponad tuzin nowych rodzajów broni i pancerzy znanych z The Elder Scrolls III: Morrowind, a w Przyczynie gracze natkną się na Mityczny Brzask pragnący otworzyć nową bramę Otchłani. Ostatni z ww. modów zawiera m.in. zupełnie nowych wrogów, miejsca i uzbrojenie, nie wspominając nawet o daedrycznym koniu, którego można przywołać.

Skyrim Anniversary Edition można nabyć m.in. na Steamie w cenie 209 zł. Dotychczasowi posiadacze Skyrim SE powinni za to ograniczyć się do zakupu Anniversary Upgrade, który zapewni dostęp do ww. dodatków za jedyne 79 zł.

Pamiętajcie też, że już dziś, z okazji rocznicy, filharmonicy z London Symphony Orchestra i London Voices zagrają specjalny koncert muzyki ze Skyrima. Początek o godz. 20:00 czasu polskiego. Transmisję na żywo (i za darmo!) będą prowadzić oficjalne kanały Bethesdy na YouTube oraz Twitch.tv.

Zamierzacie sięgnąć po odświeżoną wersję Skyrima? Czy może już definitywnie skończyliście z tą częścią Tamriel?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.