Premiera The Elder Scrolls VI najwcześniej w 2026 r.?

Wielu miłośników Tamriel z przyjemnością powróci do Skyrima przy okazji dziesiątych urodzin gry, jednak większość z nich - jeśli nie każdy - od dawna zadaje sobie jedno zasadnicze pytanie: co dalej z The Elder Scrolls VI? Sądząc po ostatnich wypowiedziach Todda Howarda, jednego z głównych decydentów Bethesdy, szóstej odsłony popularnej sagi nie należy spodziewać się zbyt prędko...

Wprawdzie przez cały wywiad producent wykonawczy amerykańskiego gigancia nigdzie nie wspomniał o dokładnej dacie wydania The Elder Scrolls VI, jednak takie wnioski można wysnuć na podstawie jego pozostałych wypowiedzi.

Przede wszystkim Howard stwierdził, że najbardziej lubi sytuację, gdy gry Bethesdy są tworzone przez cztery lata, spędzając dwa lata w fazie preprodukcji i dwa lata w fazie pełnej produkcji. Zaznaczył przy tym, że prace nad szóstą odsłoną sagi fantasy jeszcze się nie rozpoczęły, ponieważ studio niemal całkowicie skupia się na swoim nowym flagowym projekcie pt. Starfield. Ten ostatni zostanie wydany pod koniec 2022 r., a to oznacza, że to właśnie mniej więcej od przyszłego roku należałoby liczyć cztery lata niezbędne do ukończenia kolejnej gry z serii The Elder Scrolls...

 

Dobrych wieści nie mamy też dla miłośników Fallouta. Wprawdzie Howard przyznał, że przygotowano już pojedynczy dokument omawiający główne założenia piątej części gry, jednakże priorytety Bethesdy są jasne: najpierw Starfield, potem The Elder Scrolls VI, a dopiero po nim kolejna odsłona post-apokaliptycznej serii. Możliwe zatem, że Fallouta 5 nie zobaczymy przed końcówką obecnej dekady.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.