Pentiment: pierwsze informacje o nowej grze Josha E. Sawyera

Po komercyjnej porażce, jaką okazało się Pillars of Eternity II: Deadfire, Josh E. Sawyer postanowił porzucić świat Eory i zająć się zupełnie innym, niezależnym projektem. Okazuje się, że owa gra nosi nazwę Pentiment, a do sieci wypłynęły pierwsze informacje na jej temat.

Wieści napłynęły poprzez Grubbsnax - internetowe show, którego gospodarzem jest Jeff Grubb. W jednym z ostatnich odcinków ujawniono, że Sawyer pracuje nad swoim projektem z niewielkim zespołem ok. dwunastu deweloperów z Obsidianu. Tytuł gry odnosi się do warstwy obrazu, która znajduje się pod jego wierzchnią częścią, często ujawniającą się dopiero po zatarciu tej ostatniej. Pentiment znakomicie zatem współgra z głównym wątkiem fabularnym produkcji, którym jest rozwiązanie zagadki tajemniczego morderstwa w realiach XVI-wiecznej Europy.

Pod względem rozgrywki Pentiment nie będzie jednak przypominał żadnej z dotychczasowych gier Obsidianu. Nowy projekt Sawyera położy bardzo duży nacisk na fabułę, niemal zupełnie pomijając system walki, którego ostatecznie może w ogóle w grze nie być. Dużą inspiracją dla projektanta Fallout: New Vegas i Pillars of Eternity jest tutaj Disco Elysium od estońskiego studia ZA/UM, które zdobyło sobie sławę właśnie jako detektywistyczne RPG z ogromną liczbą dialogów, wyborów i konsekwencji oraz... minimalną liczbą potyczek, najzwijmy to, fizycznych.

 

Podobnie jak w przypadku Disco Elysium, w Pentimencie gracz będzie musiał wydawać sądy i oskarżenia, które będą miały dalekosiężne konsekwencje - szczególnie, jeśli się pomyli. Zdaniem Grubba zespół Sawyera pracuje również nad pewnymi całkowicie eksperymentalnymi mechanikami, które jednak mogą ostatecznie zostać wycięte. Szczegółów w tej materii brak.

Ostatnia ważna informacja dotyczy daty premiery gry. Według Grubba Pentiment ma duże szansę zadebiutować w 2022 r. Nie jest to jednak nic pewnego.

Jak podoba się wam perspektywa prowadzenia śledztw w realiach (zapewne) renesansowej Europy?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.