Prace nad nowym Cyberpunkiem i Wiedźminem ruszą w przyszłym roku!

RED-zi wielokrotnie powtarzali już, że marki Wiedźmin i Cyberpunk pozostaną w kręgu ich zainteresowania przez wiele kolejnych lat. Teraz okazuje się, że prace nad nowymi grami w tych uniwersach powinny rozpocząć się już w przyszłym roku!

Bitewny kurz po premierze Cyberpunka 2077 wprawdzie już opadł, jednakże RED-zi nadal nie powiedzieli ostatniego słowa. Przygody V doczekają się jeszcze kilku aktualizacji, trybu multiplayer, a być może nawet pełnoprawnego dodatku. Na horyzoncie jawi się również nowa gra AAA umiejscowiona w tym ponurym świecie przyszłości, a także nowa odsłona Wiedźmina - i to o podobnej skali! Takie informacje zdradził w wywiadzie dla Rzeczypospolitej prezes CDPR, Adam Kiciński.

 

Obecnie skupiamy się na naszych dwóch franczyzach. Obie mają potężny potencjał, dlatego jednym z naszych strategicznych celów jest rozpoczęcie równoległej pracy nad projektami AAA w ramach posiadanych IP, co ma się wydarzyć już w przyszłym roku - powiedział Kiciński.

Taka informacja to woda na młyn wielu miłośników obu uniwersów, a szczególnie tego wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wprawdzie RED-zi planują w przyszłym roku wypuścić odświeżoną wersję Wiedźmina 3 na next-geny, jednak zupełnie nowa przygoda w brutalnym świecie magii i miecza jest czymś, na co jego fani czekają od dawna. I zapewne jeszcze chwilę poczekają.

Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że przy kolejnych projektach AAA RED-zi - nauczeni doświadczeniem - nie będą raczej forsować wydania nieukończonego produktu. Przeważnie gry polskiego studia potrzebują kilku lat, by przejść od preprodukcji do premiery, a to oznacza, że nowego Cyberpunka i Wiedźmina należy spodziewać się w perspektywie kilku kolejnych lat.

Jest jednak światełko w tunelu. Przejęte niedawno przez CDPR studio The Molasses Flood zajmuje się ponoć nową grą w jednej z ww. franczyz. Nie będzie to wprawdzie gra AAA, ale być może coś, co pozwoli osłodzić fanom Cyberpunka lub Wiedźmina czekanie na kolejną dużą produkcję RED-ów.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.