SW: TOR: podsumowanie dekady i... plany na przyszłość

Wczoraj mineło dokładnie dziesięć lat od premiery Star Wars: The Old Republic. BioWare zamierzało świętować rocznicę wydaniem dodatku Legacy of the SIth, co ostatecznie nie doszło do skutku, ale nie przeszkodzilo to w przygotowaniu obszernego podsumowania i... snuciu planów na przyszłość.

Z okazji dziesięciolecia za pióro chwycił Keith Kanneg, starszy producent Star Wars: The Old Republic. W obszernym artykule wspomniał o drodze i ewolucji, jaką przeszło MMORPG BioWare'u od 2011 r., podziękował całemu zespołowi za ich dotychczasowe wysiłki oraz przygotował obszerną listę wszystkich wydarzeń, zniżek i innych zdarzeń związanych z jubileuszem, które wydarzą się na przestrzeni świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i stycznia 2022 r. I tu sprawy zaczynają nabierać rumieńców.

Oczywiście na pierwszy plan wychodzi Update 7.0 i dodatek Legacy of the Sith, które powinny ukazać się na początku przyszłego roku. Ten ostatni położy fundamenty pod kolejne wydarzenia, za sprawą których BioWare zamierza świętować dziesięciolecie Star Wars: The Old Republic przez kolejne dwanaście miesięcy. Choć plany deweloperów nie są nadal gotowe w stu procentach, to jednak część z nich Kanneg postanowił ujawnić już teraz.

 

Jeśli chodzi o nową zawartość, to niedługo po 7.0 nadejdzie Update 7.1, który wprowadzi m.in. nową Operację R-4 Anomaly oraz nowy codzienny obszar położony w zupełnie nowym rejonie planety Manaan. Po tym, jak najnowsza opowieść zakończy się w dramatycznych okolicznościach na Elomie, graczom przyjdzie odkryć tajemnice Dartha Nula, włączyć się w nową wojnę domową pomiędzy klanami Mandalorian i poznac prawdziwy cel Dartha Malgusa. Podczas tych przygód, które rozciągną się na przestrzeni całego roku, głównemu bohaterowi będą mogli towarzyszyć starzy znajomi tacy jak Kira, Scourge, Akaavi i Torian, ale też zupełnie nowi kompani. Wspólnie lub solo gracze zwiedzą zupełnie nowe światy, a być może nawet powrócą do miejsca, gdzie wiele lat temu wszystko się rozpoczęło! Nie zabraknie przy tym nowych Flashpointów, Operacji, Daily Areas i wiele więcej.

W nadchodzących miesiącach wiele zmieni się również w zakresie mechaniki rozgrywki. Deweloperzy opracowują teraz całkowicie odświeżony system kreacji postaci, nową kartę postaci, a także takie funkcjonalności jak Loadouts i udostępnienie broni w Outfitterze. Gorącym tematem są również nowe style walki, które powinny znacząco wpłynąć na taktyczny element gry już w momencie wydania Aktualizacji 7.0.

Nie zabraknie też zmian wizualnych. BioWare planuje poprawić interfejs użytkownika, by poprawić jego czytelność i skalowanie w różnych rozdzielczościach ekranu, a także odświeżyć wygląd "starych" planet takich jak Tython, Korriban, Hutta i Ord Mantell, by pod względem graficznym mogły równać się z najnowszymi światami SW: TOR.

Jak zatem widać, przyszłość Star Wars: The Old Republic zapowiada się całkiem apetycznie. Więcej informacji znajdziecie we wspomnianym podsumowaniu, a jeśli i to dla was za mało... cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko wyglądać 2022 r.!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.