Expeditions: Rome: więcej informacji o SI przeciwników

Ostatni dziennik deweloperski Expeditions: Rome z zeszłego roku przybliżył nieco proces projektowania taktycznych potyczek. Pierwszy artykuł z tej serii w nowym roku nawiązuje do niego, omawiając SI przeciwników, jakich już niebawem będzie można spotkać polach bitwe Grecji, Afryki czy Galii.

Producenci ze studia Logic Artists pochwalili się, że ich SI zrobiła znaczący postęp od czasów Expeditions: Viking. Nie chodzi jednak o to, by skuteczniej eliminowała wojska należące do gracza, lecz by taktyczne szachy, jakimi są walki w grach z serii Expeditions, sprawiały więcej frajdy i dawały większą satysfakcję.

Deweloperzy opowiedzieli zatem o kierunku, w jakim ewoluowała SI wrogów, którzy znacznie częściej popełniają błędy na niższych poziomach trudności, lecz stosują bardziej złożoną, zmyślną taktykę, gdy gracz postanowi spróbowac swoich sił na najwyższych poziomach trudności. Poruszono również kluczowe kwestie dla przebiegu bitwy takie jak poruszanie się jednostek czy wykorzystywanie poszczególnych umiejętności, co jest szczególnie istotne w kontekście różnorodności przeciwników, z jakimi armia Legatusa będzie potykać się w czterech całkowicie odmiennych regionach geograficznych i kulturowych.

Jeśli interesują was szczegóły, zapoznajcie się z całością omawianego dziennika deweloperskiego. Przypominamy, że demo Expeditions: Rome jest cały czas dostępne na Steamie, natomiast premiera pełnej wersji gry odbedzie się już 20 stycznia.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.