Julia Calida zaprezentowana jako kolejna towarzyszka gracza w Expeditions: Rome

Producenci ze studia Logic Artists zobowiązali się każdego dnia przedstawiać jednego z potencjalnych towarzyszy gracza w Expeditions: Rome. Drugą bohaterką po centurionie Caeso, której można przyjrzeć się z bliska, jest niejaka Julia Calida.

 

Społeczeństwo starożytnego Rzymu było ściśle patriarchalne, a role płci - jasno określone, a to sprawą przyjęcia kultury Hellenów, która była tak samo wielbiona jak i kontestowana. Co zatem mogłaby zrobić młoda patrycjusza, która nie może i nie chce wpasować się w rolę, którą przygotowało dla niej społęczeństwo? Odpowiedzią Calidy było przebranie się za mężczyznę i dołączenie do legionów. Jej oszustwo zostało szybko wykryte, jednak szczęśliwie dla niej, ci którzy ją zdemaskowali, byli pod wrażeniem jej zdolności. Otrzymała zatem misję daleko od linii frontu, gdzie mogłaby pracować samodzielnie i bez ciągłego ryzyka ujawnienia prawdziwej tożsamości. Misję jako occulta speculatrix, wojskowy szpieg.

Julię Calidę, jak i innych towarzyszy, będzie można włączyć do swojego oddziału już 20 stycznia, gdy Expeditions: Rome trafi na cyfrowe półki sprzedaży.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.