Monster Hunter Rise już dostępne na PC!

Monster Hunter Rise jest najnowszą odsłoną kultowej serii Capcomu, która w zeszłym roku zadebiutowała na konsolach. Od teraz moga się nią cieszyć także gracze PC-towi.

Przypomnijmy, że MHR to m.in. zupełnie nowy wątek fabularny, który zapewnia możliwość wcielenia się w łowcy potworów, poznania nowych map i walki z budzącymi strach bestiami przy wykorzystaniu arsenału niezwykle zróżnicowanych broni. Wersja na komputery PC charakteryzuje się dodatkowo zoptymalizowaną warstwą wizualną - wsparciem dla monitorów panoramicznych, obsługą wysokiej jakości tekstur w rozdzielczości 4K, brak limitu FPS-ów - i lepszą wydajnością.

Fabułą Monster Hunter Rise przenosi graczy do sielskiego miasteczka, które zamieszkuje barwna grupa osadników od lat żyjących w cieniu zagrożenia, jakim jest Szaleństwo - katastroficzne wydarzenia, podczas którego niezliczone potwory atakują wioskę. Od ostatniego Szaleństwa minęło już 50 lat, dlatego osadnicy potrzebują wsparcia, by wspólnie przygotować się do kolejnej próby.

 

Nowinką, która może okazać się szczególnie pomocna w tym zadaniu, jest Wirebug -  integralna część zestawu narzędzi myśliwego. Wystrzeliwane przez to stworzenie specjalne, jedwabne nici przytwierdzają się do ścian i umożliwiają szybkie pokonywanie map. Można także dzięki nim wykonywać specjalne ataki każdym z 14 typów dostępnych w grze broni.

Monster Hunter Rise można już nabyć na Steamie w cenie 249 zł. Wcześniej warto zapoznać się z premierowym zwiastunem gry albo nawet zagrać w jej demo, które udostępniono za darmo na platformie Valve'a.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.