Deianeira, ostatnia z możliwych kompanów w Expeditions: Rome, zaprezentowana na nowym zwiastunie

W ostatnich dniach Logic Artists zaprezentowało czwórkę spośród piecioro kompanów, którzy będą mogli dołączyć do oddziału Legatusa w Expeditions: Rome. Teraz przyszła pora na ostatnią z dostępnych towarzyszek - scytyjską wojowniczkę znaną jako Deianeira.

Oto fragment jej historii:

 

Pośród stepów leżących za najbardziej wysuniętymi na wschód prowincjami Rzymu leży Scytia, kraina zamieszkana przez koczowniczy lud konioludzi, niesławny z powodu tego, że pozwala swoim kobietom walczyć i polować na rónie z mężczyznami. Dla patriarchalnych Hellenów jest to skandaliczna idea, która położyła podwaliny pod legendy o wojowniczych amazonkach. Choć owe legendy były zazwyczaj ubarwione i znacznie przesadzone, Deianeira całkiem nieźle do nich pasuje. Jej imię oznacza "zabójczynię mężczyzn", a otrzymała je od helleńskiego lanisty, który kupił ją jako niewolnicę do swojej szkoły gladiatorów.

Deianeira jest niezbyt chętna do dzielenia się opowieścią o przyczynach utraty wolności, niemniej jasne jest, że pomimo swojego uprzejmego i ciekawskiego usposobienia, ta kobieta-wojowniczka nosi w sobie głęboką potrzebę zemsty. Niech bogowie mają w opiece tych, którzy staną na jej drodze, gdy postanowi jej dokonać.

Deianeirę, jak również pozostałych potencjalnych kompanów, będzie można zwerbować do swojego oddziału już 20 stycznia, gdy Expeditions: Rome zawita na cyfrowe półki sklepów. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z pozostałą czwórką, warto nadrobić to już teraz, by lepiej poznać historie i motywacje Caeso, Julii, Bestii i Synerosa.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.