Nowy dzienik deweloperski Mount & Blade II: Bannerlord omawia zmiany w wersji e1.7.0

Najnowsza aktualizacja wczesnej wersji Mount & Blade II: Bannerlord okazała się naprawdę znacząco - i nie chodzi tu tylko o nowy system zapisywania gry czy dodanie kilku lokalizacji, w tym jęz. polskiego. Szczegółowe informacje na temat nowinek przedstawia najświeższy dziennik deweloperski.

Całość rozpoczyna się od opisywanej już przestrogi, by każdy cenny, dotychczasowy zapis gry załadować w wersji e1.7.0 i zapisać od nowa, co jest jedyną metodą, by stał się on kompatybilny z przyszłymi aktualizacjami Bannerlorda. Sejwy, które nie przejdą tej operacji przed zainstalowaniem wersji e1.7.1, przestaną działać, dlatego należy potraktować tę informację poważnie.

Co poza tym? Otóż wśród najważniejszych zmian i nowości omawianych przez deweloperów warto wspomnieć choćby o zupełnie nowym Battle Terrain System, dzięki któremu bitwy będą od teraz toczone na polach bitew wiernie odwzorowanych w stosunku do mapy świata, co znacząco wpłynie na możliwości strategiczne tak atakujących, jak i atakowanych.

 

Kiedy już dojdzie do bitwy, każdy dowódca z pewnością zauważy zupełnie nową fazę potyczki, którą jest moment strategicznego planowania bitwy i wydawania rozkazów. Zmieniono również sposób funkcjonowania morale poszczególnych jednostek, a także mechanikę pościgu za wrogów, którzy po klęsce zdecydowali się na odwrót.

To nie wszystko. Zmiany dotknęły również system oblężeń, dzięki czemu oblegane załogi będą miały większe szanse na przetrwanie w konfrontacji z najstraszniejszym spośród wrogów - głodem. Gruntownie przebudowano też perki w drzewku umiejętności Charm, co powinno szczególnie ucieszyć bohaterów, którzy w dużym stopniu bazują na dyplomacji.

Do tego wszystkiego należałoby dołożyć zmiany w interfejsie użytkownika, balansowanie cen przedmiotów, nowe ustawienia rozgrywki, nowe przedmioty do zdobycia, odświeżony profil gracza w trybie rozgrywki wieloosobowej... Nowinek w wersji e1.7.0 Mount & Blade II: Bannerlord jest naprawdę dużo. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na Steama lub obejrzyjcie poniższy film.

Warto przypomnieć, że choć Mount & Blade II: Bannerlord przebywa w strefie Wczesnego Dostępu już od wielu miesięcy, data premiery pełnej wersji gry nadal pozostaje nieznana.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.