ESO: High Isle i całoroczna przygoda Dziedzictwo Bretonów oficjalnie zapowiedziane!

Nasze przypuszczenia dot. umiejscowienia następnego rozszerzenia The Elder Scrolls Online okazały się trafne. Zapowiedziane podczas nocnej prezentacji ESO: High Isle zabierze graczy na ziemie należące do Bretonów. Tam też rozegra się całoroczna przygoda 2022 r.

Nosi ona tytuł Dziedzictwo Bretonów i pozwoli odkryć nieznany dotąd archipelag wysp Systres. Jest to starożytna, wyspiarska ojczyzna elity Bretonów, w której wyróżniają się dwa niepowtarzalne obszary – High Isle i Amenos. To właśnie tam, przemierzając tę tropikalną krainę z jej oszałamiającymi białymi klifami i mnóstwem majestatycznych zamków oraz gęstą dżunglą, gracze poznają z bliska rycerską kulturę mieszkańców archipelagu oraz zagrażające im intrygi polityczne.

Nikt bowiem chyba nie wątpi, że wyprawa na ziemie Bretonów jest uwarunkowana rozgrywającymi się tam wydarzeniami. W głównym wątku fabularnym ESO: High Isle gracze odkryją spisek złowrogiego zakonu rycerskiego, który zagraża pokojowi i bezpieczeństwu tytułowej Wielkiej Wyspy. Na czele tej zbuntowanej grupy stoi lord Ascendant, tajemnicza postać próbująca przejąć starożytne dziedzictwo. Przyjrzyjcie jej się z bliska na pierwszym zwiastunie dodatku, który prezentujemy poniżej.

 

Nowy wątek fabularny i lokacje do zwiedzenia to oczywiście nie wszystko. Twórcy ESO szykują również zupełnie nową minigrę związaną z... kolekcjonerską karcianką, zapewne utrzymaną w duchu zawieszonego projektu The Elder Scrolls: Legends. Tzw. Tales of Tribute pozwoli rywalizować z innymi graczami i NPC,piąć się w górę rankingów i, rzecz jasna, zgarniać za to dodatkowe nagrody i osiągnięcia.

Ponadto ESO: High Isle wprowadzi do gry dwie nowe towarzyszki z własnymi seriami zadań i drzewkami rozwoju, Ember i Isobel, szereg Delves i publicznych lochów do odkrycia, a także nowe zestawy przedmiotów i nagrody. Pojawi się też więcej Antiquities, nowy rodzaj wydarzenia globalnego, trudny Trial i wiele więcej.

Całoroczna przygoda Dziedzictwo Bretonów rozpocznie się już 14 marca, kiedy to swoją premierę będzie miało DLC zatytułowane Ascending Tide. Gracze mogą spodziewać się dwóch pełnych wyzwań lochów PvE dla czterech graczy: The Coral Aerie i Shipwright’s Regret. Wyprawy te pozwolą zbadać szczątki niegdyś dumnej All Flags Navy i zaatakować nadbrzeżną kryjówkę tajemniczego Ascendant Order. DLC będzie również okazją do ponownego spotkania ze starymi znajomymi - Jakarnem oraz kapitanem Za'jim.

Głównym daniem będzie oczywiście premiera samego dodatku High Isle, który zawita na serwery The Elder Scrolls Online 6 czerwca. Całoroczna przygoda będzie następnie kontynuowana w dwóch kolejnych mini-DLC: niezapowiedzianym jeszcze pakiecie lochów (III kw. 2022 r.) oraz niezapowiedzianej strefie fabularnej (IV kw. 2022 r.)

 

Przedsprzedaż ESO: High Isle już ruszyła. Kto zdecyduje się na zakup teraz, ten otrzymaa unikatowe elementy przedpremierowe oraz natychmiastowy dostęp do wierzchowca Palefrost Elk i chowańca Palefrost Elk Fawn. Należy zwrócić uwagę, że chowaniec jest dostępny wyłącznie w ramach dodatku przedsprzedażowego, od teraz do 4 kwietnia.

Oprócz wierzchowca i chowańca Palefrost, w chwili premiery w skrzynce graczy pojawią się też następujące bonusy przedsprzedażowe:

  • Ubiór Abecean Privateer
  • Chowaniec Knights of the Flame Pup
  • 1 Dark Chivalry Crate
  • 3 mapy skarbów High Isle
  • 2 Experience Scroll, dające podwójne PD

Warto zauważyć, że dodatek ESO: High Isle można nabyć w czterech różnych edycjach:

  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle
  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle EK
  • The Elder Scrolls Online: Rozszerzenie High Isle
  • The Elder Scrolls Online: High Isle - EK Rozszerzenia

Dwie powyższe kolekcje zawierają nie tylko rozdział High Isle, ale też natychmiastowy dostęp do podstawowej gry oraz wszystkich poprzednich rozdziałów w historii The Elder Scrolls Online (Morrowind, Summerset, Elsweyr, Greymoor i Blackwood), dzięki czemu jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie gry przez nowych graczy. Edycje rozszerzające zawierają jedynie rozdział High Isle, a więc są idealne dla obecnych graczy, którzy posiadają już pełną wersję gry oraz poprzednie elementy.

Jak zapatrujecie się na tę kolejną wielką wyprawę?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.