Launcher Bethesda.net wkrótce przejdzie do historii

Kilka lat temu wydawało się, że każdy szanujący się wydawca gier pragnie mieć własny launcher, ekskluzywny tylko do swoich gier. Wówczas powstała m.in. taka aplikacja dla gier z portfolio Bethesdy. Wkrótce jednak launcher ten przestanie działać.

Wygląda na to, że czynnikiem decydującym o wyrzuceniu go na śmietnik był zakup ZeniMax Studios, spółki matki dewelopera z Maryland, przez Microsoft. W rezultacie już na początku kwietnia wszystkie gry oraz portfel z Bethesda.net będzie można przenieść na Steama.

Szczegóły migracji nie są na razie znana. Wiadomo jednak, że zapisane stany gry w większości zostaną przeniesione automatycznie, a nieliczne trzeba będzie przenieść ręcznie. Gry wymagające zalogowania nadal będą korzystać z loginu Bethesda.net. Konta Bethesda.net nie zostaną bowiem skasowane i wciąż będą dostępne na oficjalnej stronie oraz w samych grach. Co więcej, będą one wykorzystywane również w przyszłych grach wydawanych przez amerykańską firmę.

 

Ostateczna deaktywacja launchera Betehsda.net nastąpi w maju. Warto dodać, że migracji będą podlegać także listy znajomych, co powinno nieco ułatwić "lądowanie" na platformie Valve'a osobom, które do tej pory korzystały tylko z platformy Bethesdy.

Podoba wam się ten ruch?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.