Zamknięte alfa-testy Overwatch 2 rozpoczęte!

Od czasu oficjalnej zapowiedzi Overwatch 2 Blizzard nabrał wody w usta i nie informował o żadnych postępach w pracach, a na różnych forach można było przeczytać o kolejnych opóźnieniach w produkcji. Nie zamierzamy teraz dochodzić, ile było prawdy w tych pogłoskach; niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że właśnie ruszyły zamknięte alfa-testy gry!

W oficjalnym komunikacie dyrektor projektu, Aaron Keller, przeprosił społeczność Overwatcha za brak odpowiedniej komunikacji w ostatnich miesiącach. Przyznał również, że większa część zespołu deweloperskiego skupiała się sotatnio na pracy nad kontynuacją MMO, tym samym zaniedbując nieco jego pierwszą część. Niemniej dzięki tej decyzji oraz kolejnej, rozdzielającej produkcję nad trybami PvP oraz PvE, gracze już niedługo uzyskają dostęp do pierwszej grywalnej wersji Overwatch 2!

 

Pierwsze alfa-testy trybu PvP, w których biorą udział pracownicy Blizzarda, zawodowi gracze z Overwatch League oraz kilku innych wybranych grup rozpoczęły się wczoraj. Ich celem jest przygotowanie Overwatch 2 do testów na szerszą skalę.  

Co dalej? Następnym krokiem jest pierwsza faza beta-testów trybu PvP na PC. Ta zamknięta beta, która wg planów rozpocznie się pod koniec kwietnia, obejmie znacznie większą grupę testerów. Wówczas w ich ręce zostaną oddane m.in.: 

  • Nowa bohaterka natarcia: Sojourn 
  • Nowy tryb gry: Przepychanka 
  • Tryb wieloosobowy 5 na 5 
  • Aktualizacje bohaterów
  • 4 nowe mapy

Chętni do udziału w 1. fazie beta-testów rozgrywki PvP w Overwatch 2 mogą już teraz rejestrować na stronie PlayOverwatch.com. Testerzy będą zapraszani do gry etapami w miarę postępów prac nad kolejnymi fazami bety. Blizzard zamierza również regularnie informować o tym, czego można spodziewać się po pierwszych beta-testach, w tygodniach poprzedzających ich start. 

Jak oceniacie ten ruch ze strony Blizzarda? Zamierzacie dołączyć do beta-testów Overwatch 2?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.