Expeditions: Rome: więcej informacji o nadchodzących aktualizacjach

Po krótkiej przerwie THQ Nordic opublikowało kolejny dziennik deweloperski dot. prac nad Expeditions: Rome. W ostatnich tygodniach twórcy gry pilnie pracowali nad usprawnieniami niektórych jej elementów, o czym powinniśmy przekonać się już wkrótce.

Głównym i największym wyzwaniem jest odświeżenie systemu bitew legionów. W artykule opisano postępy w pracach nad jego nową iteracją, opartą na punktach specjalizacji centurionów i stratagemów. Odświeżony system ma zmniejszyć poczucie "losowości" wydarzeń i zapewnić graczom większa kontrolę nad polem bitwy. Deweloperzy zapewniają, że z każdym dniem projekt nabiera kształtów, a jego finalna wersja powinna trafić do gry w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Drugą ważną rzeczą w orbicie usprawnień jest wsparcie dla gamedów. W obecnej wersji Expeditions: Rome obsługa kontrolerów opiera się na emulowaniu kursora, co nie jest idealnym rozwiązaniem. W niedalekiej ulegnie to zmianie - poruszanie się, jak i poszczególne funkcje gry, zostaną przypisane do poszczególnych gałek i przycisków na padzie, dzięki czemu rozgrywka powinna być łatwiejsza. Zmian w obsłudze kontrolerów należy spodziewać się już na początku kwietnia.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym systemie bitew legionów oraz poprawkach wsparcia dla gamepadów, zapoznajcie się z całym artykułem pióra deweloperów z THQ Nordic.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.