Znamy więcej szczegółów dodatku ESO: High Isle

W miniony czwartek ZeniMax Online Studios przygotowało specjalny stream, podczas którego przedstawiono więcej informacji na temat High Isle - najnowszego dodatku do The Elder Scrolls Online i głównego dania podczas całorocznej przygody Dziedzictwa Bretonów. Czego się zatem spodziewać?

Przede wszystkim, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami twórców gry, fabuła tegorocznego rozdziału koncentruje się nie na ratowaniu świata, lecz na intrygach politycznych. Tytułowa Wielka Wyspa to idealne miejsce, w którym delegaci sojuszów mogą prowadzić działania dyplomatyczne mające na celu zakończenie Wojny Trzech Sztandarów. Podczas gdy szczyt zorganizowany został przez szlacheckie Stronnictwo NIezłomnych, w grze cały czas pozostaje Zakon Ascendant o dość niejasnych motywach...

W rezultacie ponad 20 milionów graczy ESO trafi do wyspiarskiego raju, zatopionego w średniowiecznej kulturze i architekturze, gdzie znaleźć można niesamowite zamki i ekscytujące pola turniejowe, a wszystko to ze specyficznym, bretońskim sznytem. Podczas wędrówek po tej pięknej krainie graczowi może towarzyszyć jedna z dwóch nowych towarzyszek - Khajiitka Ember, która dorastała na ulicach, lecz posiada naturalny talent do magii, oraz Bretonka Isobel, która aspiruje do miana rycerza i pragnącą za wszelką cenę pomagać głównemu bohaterowi The Elder Scrolls Online.

 

Całkowitą nowością w High Isle jest  nowa gra karciana Tales of Tribute, grywalna w świecie ESO. To opracowana na Wielkiej Wyspie, niepowtarzalna gra bazująca na gromadzeniu zasobów, PvP oraz PvE. Gracze mogą nawet zwiększyć swoją rangę w wewnętrznym rankingu. Co więcej, karcianka zapewnia dostęp do zupełnie nowych nagród takich jak meble, kamienie transmutacji, a nawet do dodatkowych wątków fabularnych, udostępnianych poprzez rozgrywanie partii przeciwko konkretnym NPC-om w świecie gry.

Premierę ESO: High Isle na PC-ty zaplanownao na 6 czerwca. Dodatek jest już dostępny w przedsprzedaży, a ci, którzy zdecydują się na wcześniejszy zakup, mogą oczywiście liczyć na dodatkowe nagrody, takie jak natychmiastowy dostęp do wierzchowca Palefrost Elk.

Oprócz wspomnianego wierzchowca w chwili premiery w skrzynce graczy zamawiających ESO: High Isle w przedsprzedaży pojawią się też następujące bonusy:

  • Ubiór Abecean Privateer
  • Chowaniec Knights of the Flame Pup
  • 1 Dark Chivalry Crate
  • 3 mapy skarbów High Isle
  • 2 Experience Scroll, dające podwójne PD

Warto zauważyć, że dodatek ESO: High Isle można nabyć w czterech różnych edycjach:

  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle
  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle EK
  • The Elder Scrolls Online: Rozszerzenie High Isle
  • The Elder Scrolls Online: High Isle - EK Rozszerzenia
 

Dwie powyższe kolekcje zawierają nie tylko rozdział High Isle, ale też natychmiastowy dostęp do podstawowej gry oraz wszystkich poprzednich rozdziałów w historii The Elder Scrolls Online (Morrowind, Summerset, Elsweyr, Greymoor i Blackwood), dzięki czemu jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie gry przez nowych graczy. Edycje rozszerzające zawierają jedynie rozdział High Isle, a więc są idealne dla obecnych graczy, którzy posiadają już pełną wersję gry oraz poprzednie elementy.

Zapis całej transmisji zapowiadającej High Isle możecie obejrzeć poniżej.

Jak wrażenia?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.