Wczesny Dostęp do Achilles: Legends Untold rozpocznie się w pierwszej połowie maja

Po serii udanych beta-testów Dark Point Games jest gotowe, by zaprezentować grę Achilles: Legends Untold szerszemu gronu odbiorców. Polskie studio zapowiedziało, że jego debiutancki action RPG zawita na Steam w wersji z Wczesnym Dostępem już za trzy tygodnie.

Przypomnijmy, że Achilles: Legends Untold pozwala wcielić się w tytułowego, legendarnego herosa, którego losy opisano w Iliadzie. Młody bohater znalazł się w środku trwającego od wieków konfliktu pomiędzy Hadesem a Aresem i został wysłany, aby powstrzymać syna tego ostatniego i uosobienie strachu - Fobosa. W ten oto sposób Achilles zwiedzi różne zakątki mitycznych krain, gdzie zdobędzie potężne artefakty, które pomogą mu w wypełnieniu misji. Nie będzie w tym osamotniony - kowal bogów Hefajstos zawsze będzie gotów służyć swoim młotem i kowadłem, by wykuć nowy rynsztunek w zamian za potrzebne materiały rzemieślnicze.

 

Achilles: Legends Untold to gra action-RPG z rzutem izometrycznym, mocno inspirowana gatunkiem souls-like oraz klasyką gier hack&slash. Produkcja Dark Point Games nie jest tak wymagająca jak inne tytuły przypisane do tego gatunku, dzięki czemu mogą się przy niej dobrze bawić zarówno wytrawni weterani action RPG-ów, jak i zupełnie nowi gracze. Nie brakuje też trybu kooperacji, który pozwala stawić czoła niebezpieczeństwom czyhającym w podziemiach wraz z przyjaciółmi.

Główną przewagę konkurencyjną Achillesa ma być jednk niezwykle rozbudowany system zachowania przeciwników, który bazuje na autorskim rozwiązaniu o nazwie GAIA. Ów system sprawia, że wrogowie współpracują ze sobą w realistyczny sposób i adaptują się do stylu gry gracza, przez co ten będzie zmuszony stosować różnorodne taktyki i wciągać wrogów w zasadzki.

Premierę wczesnej wersji Achilles: Legends Untold zaplanowano na 12 maja, jednak już teraz można dodać grę do swojej Steamowej listy życzeń. Produkcja Dark Point Games powinna znajdować się we Wczesnym Dostępie ok. roku, co oznacza, że na premierę jej pełnej wersji poczekamy co najmniej do pierwszego kwartału 2023 r. Wówczas gracze otrzymają w swe ręce 5 rozdziałów historii, różne tryby rozgrywki, oraz znaczące usprawnienia we wszystkich aspektach gry - w tym tryb współpracy do czterech graczy jednocześnie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.