ESO: High Isle i 34 Aktualizacja już dostępne!

Wielka przygoda na archipelagu Systres właśnie się rozpoczyna. Ten nieodkryty do tej pory zakątek Tamriel jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy ESO: High Isle. Premierze najnowszego dodatku do The Elder Scrolls Online towarzyszy darmowa, 34 Aktualizacja.

Nowy rozdział ESO pozwala rozpocząć lub kontynuować całoroczną przygodę Dziedzictwa Bretonów, która rozpoczęła się w lutym za sprawą DLC Ascending Tide. Po tym, jak Tamriel po raz kolejny zostało uratowane we Wrotach Obliviona, nadchodzi pora na kolejną nieco bardziej przyziemną opowieść o politycznych intrygach i zmaganiach toczonych między frakcjami. Samej szlachcie Systresu zagraża też tajemniczy Ascendant Order - tajna organizacja, która zinfiltrowała niemal wszystkie poziomy bretońskiego społeczeństwa i zakulisowo zaczyna wypychać tytułową High Isle na krawędź katastrofy. Premierowy cinematic ESO: High Isle obejrzycie poniżej.

 

Warto w tym miejscu odnotować, że dla bretońskiej elity archipelag Systres jest domem z dala od domu, który od dawna cieszył się swego rodzaju neutralnością w trakcie toczącej się Wojny Trzech Sztandarów. High Isle odgrywa w tym dodatku kluczową rolę, jednak nie jest jedynym nowym miejscem do odkrycia. W trakcie swoich wędrówek gracze zwiedzą również Amenos - miejsce odosobnienia dla więźniów politycznych, przestępców i nie tylko.

Podczas tej wyprawy głównemu bohaterowi ESO będą mogły pomagać dwie nowe towarzyszki: khajiicka złodziejka Ember i bretońska rycerz Isobel Veloise. Każda z nich posiada własną, unikatową serię zadań, którą można odblokować podczas wspólnych wędrówek po archipelagu Systres, a nawet i dalej.

Jak nietrudno zgadnąć, w High Isle czyha wiele niebezpieczeństw, ale waszą fatygę można też zyskać cenne nagrody. Nowe wydarzenia globalne, zwane Volcanic Vents, zaczynają pojawiać się na High Isle i Amenos, a drużyny graczy muszą je zamknąć, zanim na stałe naznaczą te idylliczne wyspy. 12-osobowy Trial Dreadsail Reef to nowe wyzwanie dla dużych grup, w których śmiałkowie zmierzą się z budzącymi grozę piratami Dreadsail. Wreszcie w nowej strefie nie zabraknie też wielu Delves, publicznych lochów i bossów światowych, któe pozwolą sprawdzić swoje umiejętności i współpracę w ramach drużyny.

Wisienką na torcie jest całkowicie nowa, oparta na budowie talii gra karciana Tales of Tribute. Możliwość zakosztowania tej strategicznej gry pojawia się w niemal każdej gospodzie w Tamriel, tym samym pozwalając piąć się w zupełnie nowych rankingach, a także odblokować nową serię zadań i nagrody, w tym wyjątkowe elementy kolekcjonerskie i osiągnięcia.

The Elder Scrolls Online: High Isle jest dostępne w czterech edycjach:

  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle
  • Kolekcja The Elder Scrolls Online: High Isle - Edycja Kolekcjonerska
  • The Elder Scrolls Online: Rozszerzenie High Isle
  • The Elder Scrolls Online: Rozszerzenie High Isle - Edycja Kolekcjonerska
 

Kolekcja ESO: High Isle zawiera podstawową wersję gry, rozdział High Isle oraz wszystkie poprzednie rozdziały, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla nowych graczy. Jeśli posiadacie już ESO i jego poprzednie dodatki, ESO: Rozszerzenie High Isle zapewni dostęp jedynie do najnowszej przygody.

Premierze ESO: High Isle towarzyszy wydanie darmowej 34 Aktualizacji. Poza wsparciem dla jęz. hiszpańskiego, wprowadza ona również szereg długo oczekiwanych zmian. W rezultacie np. system Armory (zbrojowni) obsługuje teraz wybór konkretnych Mundus Stones, dzięki czemu można ustawiać i wybierać różne dary dla indywidualnych konfiguracji postaci. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy pierwszym logowaniu do gry obecny wybór Mundus Stones przypisany do postaci zostanie automatycznie przypisany do wszystkich konfiguracji w Armory, a więc po pierwszym przejściu do gry może być koniecznych kilka edycji. 

Oprócz aktualizacji systemu Armory dodano również szereg ulepszeń do koła szybkiego wyboru na PC/Mac, dzięki czemu można teraz umieszczać przedmioty na kole głównym i dodatkowym. Zmiana ta zapewnia m.in. szybki dostęp do różnego typów przedmiotów - od mementów przez emotki po narzędzia. Szczegółowe informacje na temat ulepszeń wprowadzonych do gry przez 34 Aktualizację znajdziecie na oficjalnym forum ESO.

High Isle jest daniem głównym całorocznej przygody Dziedzictwa Bretonów, lecz bynajmniej nie ostatnim. Fabuła dodatku będzie kontynuowana w dwóch mniejszych DLC, które trafią na serwery The Elder Scrolls Online jesienią 2022 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.