Abelard Werserian pierwszym znanym bohaterem WH4000: Rogue Trader

W Warhammer 40000: Rogue Trader, zapowiedzianej niedawno nowej produkcji Owlcat Games, z pewnością poznamy wiele barwnych postaci, a część z nich niewątpliwie zechce przyłączyć się do drużyny gracza. Jednym z nich może być seneszal Abelard Werserian.

Oto fragment wycinku jego biografii:

 

Dziesiątki lat temu stanowczy i pewny siebie Abelard Werserian był pierwszym oficerem na imperialnym krążowniku, dopóki los nie zetknął go z Theodorą von Valancius - ekscentryczną, krnąbrną Wolną Handlarkę. Para różniła się niczym dzień i noc, a jednak w trakcie wspólnej operacji pomiędzy Navis Imperialis oraz siłami Wolnych Handlarzy oboje zaczęli się wzajemnie szanować i odnosić się do siebie z uznaniem. Theodora była pod takim wrażeniem Abelarda, że zwerbowała go jako swojego nowego seneszala, a zatem obdarzyła go pozycją, która oznacza najwyższe zaszczyty, ale również największe brzemię.

Dziesiątki lat później Abelard, już jako prawa ręka Wolnej Handlarki, pozostaje czujny wobec zagrożeń, które czyhają na kupieckie imperium von Valanciusów. Czas oraz codzienne trudy nie tylko obróciły jego włosy w srebro, ale również uczyniły jego zachowanie jeszcze trudniejszym do przyjęcia niż w czasach Marynarki. Mimo tego Abelard pozostaje jednym z najbardziej zaufanych członków załogi Wolnych Handlarzy, a to za sprawą niezachwianej lojalności wobec kupieckiego imperium, które pomógł stworzyć i rozwijać. Cokolwiek zagraża temu cennemu dziedzictwo jest również zagrożeniem dla niego samego. A owych zagrożeń nie brakuje, bowiem w odmętach Przestrzeni Koronusa nie brakuje wielkich i straszliwych mocy. Czy starzejący się seneszal posiada nadal dość sił, by utrzymać handlowe imperium i ochronić je przed zgubą?

Więcej informacji o seneszalu Werserianie znajdziecie na oficjalnej stronie gry Warhammer 40000: Rogue Trader. Warto przypomnieć, że jej data premiery pozostaje na razie nieznana.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.