Pentiment, nowa fabularna gra Obsidian Entertainment, oficjalnie zapowiedziana!

Rewelacje Jeffa Grubba z minionego roku okazały się mieć w sobie więcej niż ziarno w prawdy. Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 Obsidian Entertainment zapowiedziało bowiem kolejną swoją produkcję, a jest nią narracyjna gra Pentiment.

W Pentimencie, za którym stoi sam Josh E. Sawyer, gracz wcieli się w postać Andreasa Malera, wędrownego artysty z początków XVI w., pracującego w skryptorium w dawno zapomnianym opactwie Kiersau w górnej Bawarii. W trakcie finalizowania swojego dzieła Andreas zostaje uwikłany w serię morderstw, które dzieją się na przestrzeni 25 lat. Aby odkryć prawdę, każdy musi być sprawdzony i przesłuchany - od włościan, złodziei i rzemieślników po zakonnice, mnichów, szlachciców, a nawet... świętych.

Jak przystało na grę Obsidianu, gracz będzie musiał samodzielnie podejmować decyzje i mierzyć się z ich konsekwencjami. Dotyczy to zarówno kreacji postaci Andreasa - jego wykształcenia i stylu życia - jak i sposobu prowadzenia śledztwa. Jednego dnia nasz dzielny bohater może ekshumować mnicha z miejscowego cmentarza, innego dnia - podsłuchiwać miejscowe wieśniaczki w celu zapoznania się ze świeżymi ploitkami. Każda decyzja i oskarżenie znacząco wpłynie na lokalną społeczność i ostateczny wynik śledztwa.

Pentimenta cechuje również unikatowy styl wizualny, czerpiący garściami ze starych, iluminowanych ksiąg. Doskonale to widać na pierwszych screenach oraz zwiastunie. Ten ostatni obejrzycie poniżej.

Pentiment wydaje się produkcją, która jest mocno inspirowana Disco Elysium. Z takim twierdzeniem nie zgadza się jednak dyrektor projetu, Josh E. Sawyer, który w kategorii podobnych gier rozpatrywałby raczej takiego tytuły jak Night in the Woods, Oxenfree i Mutiazione.

 

Sam tytuł nawiązuje natomiast do warstwy obrazu, która znajduje się pod jego wierzchnią częścią, często ujawniającą się dopiero po zatarciu tej ostatniej. Jest to zatem idealny tytuł dla gry fabularnej, która na pierwszym miejscu stawia rozwikłanie zagadki morderstwa i to w dodatku w XVI-wiecznym, bawarskim opactwie.

Pentiment zadebiutuje na PC oraz konsolach w listopadzie, jednak już teraz można dodać tę grę do swojej Steamowej listy życzeń.

Jak wam się podoba nowa produkcja Obsidianu?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.