CD Projekt RED świętuje swoje 20 urodziny

20 lat - dokładnie tyle czasu upłynęło od 1 lipca 2002 r., kiedy to CD Projekt RED zostało powołane do życia. Od tego czasu polski deweloper stworzył co najmniej jedną wybitną grę i trzy przynajmniej dobre, dlatego teraz ma powody do świętowania.

W ciągu dwóch dekad CD Projekt RED z małego studia przeistoczył się w globalną markę, mającą w swoim portfolio takie gry jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, jedną z najwyżej ocenianych gier w historii, która sprzedała się w liczbie ponad 65 milionów egzemplarzy, oraz Cyberpunk 2077 — tytuł rozpoznawalny na całym świecie. Studio nie zwalnia tempa i nieustannie rozwija swoje marki: aktualnie trwają prace nad dodatkiem do Cyberpunka 2077, zapowiedziano nową grę z serii Wiedźmin, a już niedługo — we wrześniu 2022 roku — na platformie Netflix zadebiutuje anime Cyberpunk: Edgerunners, stworzone we współpracy ze Studio Trigger.

 

Zaczynając CD Projekt RED, nie wiedzieliśmy, co można, a czego nie można w branży gier wideo. Byliśmy buntownikami, wszystkiego musieliśmy nauczyć się sami. To stało się częścią naszego DNA i dało nam swobodę w podejściu do tworzenia naszych gier. Dzięki temu mają one swój unikalny charakter. I to niezmiennie od dwudziestu lat, które były dla nas nad wyraz owocne i pełne niespodzianek. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi z naszych osiągnięć i faktu, że nieustannie możemy liczyć na wsparcie naszej społeczności. Dzięki temu z optymizmem i radością wchodzimy w kolejne lata naszej działalności - podsumował dwudziestolecie studia Adam Badowski, szef CD Projekt RED.

Z okazji świętowania dwudziestych urodzin utworzono oficjalną stronę, na której wszystkie zainteresowane osoby mogą udostępniać swoje wspomnienia związane z CD Projekt RED.  To jednak nie wszystko — dodatkowo dla społeczności przygotowano szereg aktywności takich jak: rocznicowe streamy z wyjątkowymi gośćmi i grami CDPR w roli głównej, serię wyzwań i wiele więcej.

Dodatkowe informacji na temat obchodów dwudziestych urodzin CD Projekt RED można znaleźć na ww. stronie 20yearsof.cdprojektred.com oraz Facebooku i Twitterze studia.

A jakie są wasze wspomnienia związane z CDPR?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.