Czarne Słońce, nowy dodatek do Gwinta, już dostępny!

Na serwery Gwinta zawitał właśnie nowy dodatek zatytułowany Czarne Słońce. Premierze rozszerzenia towarzyszą Aktualizacja 10.7 oraz start Sezonu Lipcowego.

Oto krótkie wprowadzenie fabularne do dodatku:

 

Niektórzy mawiają, że świat skuje lód, inni – że ogarną go płomienie. Jeszcze inni wierzą starym przepowiedniom i twierdzą, że to ciemność będzie końcem wszystkiego. Raz na sto lat światło słoneczne gaśnie, a cienie wkraczają do świata żywych. Sieją zepsucie i spaczenie, doprowadzając umysły do szaleństwa. Jednak w tym świecie pełnym klątw i nieszczęść są miejsca nietknięte przez zło i bohaterowie, którzy torują sobie drogę przez ciemność.

Najnowsze rozszerzenie Gwinta to przede wszystkim 27 nowych kart, w tym 4 nowe karty dla każdej frakcji oraz 3 karty neutralne. Dodatek pozwala "sprzymierzyć się" z prorokami tytułowego Czarnego Słońca lub... Renfri, jedną z najsłynniejszych ofiar owego proroctwa.

Aktualizacja 10.7 wzbogaca grę o kilka kolejnych atrakcji:

  • Nowe słowo kluczowe: Nasycenie – status, który dodaje efekty lub kategorie do karty. Usunięcie tego statusu spowoduje również usunięcie wszystkich dodanych efektów i kategorii. Blokada dezaktywuje umiejętności nasycenia.
  • Nowe słowo kluczowe: Łaska – za pierwszym razem, gdy moc tej jednostki będzie równa lub wyższa od podanej wartości, uruchom tę zdolność. Jeśli warunek jest spełniony już w momencie wyłożenia karty na pole bitwy, uruchom tę zdolność natychmiast.
  • Nowe słowo kluczowe: Starcie – jednostki jednocześnie zadają sobie nawzajem obrażenia zgodne z ich siłą.
  • Nowy tryb sezonowy: Rozpoznanie bojem – ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!

Pełna liste zmian jest dostępna na oficjalnej stronie Gwinta.

Wisienką na torcie jest start Sezonu Lipcowego, który potrwa do 9 sierpnia, godz. 10:00. W tym czasie na fanów Wiedźmińskiej Gry Karcianej czekają następujące tryby sezonowe:

5 lipca-12 lipca: Rozpoznanie bojem

Ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!

12 lipca-19 lipca: Układ sił

Na początku partii zmień siłę każdej jednostki ze swojej talii początkowej na jej koszt werbunku.

19 lipca-26 lipca: Huśtawka

Na koniec tury gracza:

  • Zadaj jednostkom gracza o nieparzystej sile 1 pkt obrażeń.
  • Wzmocnij jednostki gracza o parzystej sile o 1.

26 lipca-2 sierpnia: Podmianka

Po 2 turach gracze wymieniają się kartami w swoich rękach.

2 sierpnia-9 sierpnia: Okopanie

Każda zagrana jednostka ma wytrzymałość.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się rozgrywki w obecnym tygodnia, bowiem pozwalają za darmo wypróbować karty z Czarnego Słońca. Jeśli jednak wolicie je mieć na stałe, to w sklepie można oczywiście nabyć Pakiet Czarnego Słońca, który zawiera wszystkie karty z dodatku w wersji premium oraz planszę Piaski Czasu. Owa paczka pozostanie w sprzedaży do 4 października.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.