Baldur's Gate III: Patch 8 już dostępny

Dwa dni temu Larian Studios przygotowało kolejną odsłonę Panel From Hell. Jak już zapowiadano wcześniej, podczas wydarzenia zaprezentowano ósma aktualizację wczesnej wersji Baldur's Gate III, który wprowadza do gry m.in. nową rasę i klasę.

Patch 8, który został zatytułowany Of Valour and Lore, rozszerza listę klas dostępnych w Baldur's Gate III o Barda. Jak nietrudno zgadnąć, jest to profesja o charakterze wsparcia, choć może zostać rozwinięta w dwóch zupełnie różnych kierunkach - nastawionego na walkę w zwarciu reprezentanta College of Valour lub miłującego magię i... przekleństwa członka College of Lore. Filmowe wprowadzenie nowej klasy obejrzycie poniżej.

 

Kolejną nowością są gnomy, które stają się pierwszą nową, grywalną rasą od czasu premiery Baldur's Gate III we Wczesnym Dostępie. Ci niepozorni specjaliści od magii są niezwykle inteligentni, a w zależności od tego, czy pochodzą z lasów, czy z Podmroku, mogą poszczycić się dodatkowymi umiejętnościami w zakresie zręczności, infrawizji czy kamuflażu.

To nie wszystko. Patch 8 wprowadza do wczesnej wersji Baldur's Gate III tzw. Swarm AI, które powinno znacznie przyspieszyć poruszanie się wrogów na polach bitew i tym samym przyspieszyć je, co jest bolączką szczególnie w przypadku mniej istotnych potyczek. Dodano również specjalne ujęcia ciosów krytycznych dla łuczników i magów, ulepszono wygląd fryzur, dodając przy tym kilka nowych, poprawiono stabilność rozwiązań sieciowych w trybie kooperacji, a do tego rozszerzono listę dostępnych jezyków o portugalski (brazylijski).

Z pełną listą zmian, jakie wprowadza do wczesnej wersji Baldur's Gate III Patch 8, możecie zapoznać się tutaj. Pod niniejszym adresem znajdziecie z kolei Community Update, które omawia wszystkie zmiany i nowinki na nieco wyższym poziomie szczegółowości.

Warto również przypomnieć, że przy okazji wydania tej aktualizacji Larian Studios zrobiło również porządki na testowych branchach. W rezultacie nadal można kontynuować grę na wersjach BGIII odpowiadających Patchowi 6 oraz 7, jednak wszystkie wcześniejsze wersje muszą zostać zaktualizowane.

Jeśli chcecie obejrzeć cały, blisko dwugodzinny Panel From Hell, możecie to nadrobić poniżej.

 

Jak oceniacie najświeższe zmiany i nowości we wczesnej wersji Baldur's Gate III? Przypominamy, że premiera pełnej wersji gry została zaplanowana na 2023 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.