Conan Exiles: więcej informacji o Battle Passach oraz Bazaarze

Aktualizacja Age of Sorcery znacząco zmieni sposób monetyzacji w Conan Exiles. Funcom zamierza zaprzestać sprzedaży płatnych pakietów "kulturowych", które zastąpią Battle Passy oraz Bazaar. Więcej na ten temat można dowiedzieć się, czytając najnowszy dziennik producentów gry.

Obszerny artykuł w wyczerpujący sposób omawia nadchodzące zmiany. Jeśli chodzi o Battle Pass, to będzie on funkcjonował w dość klasyczny sposób, dostarczając nowych Wyzwań każdego dnia na przestrzeni kilku tygodni. Nagrody za ich ukończenie zgarną wszyscy gracze, ale ci, którzy wykupili Battle Passa, zyskają znacznie więcej. Warto przy tym podkreślić, że wśród nagród znajdą się jedynie przedmioty kosmetyczne; nie będzie tam niczego, co mogłoby faktycznie wpłynąć na siłę bohatera i dać graczowi przewagę nad innymi.

Jedną rzeczą, którą wyróżnia Battle Pass w Conan Exiles, są tzw. Monety Croma. Jest to specjalna cyfrowa waluta, którą gracze będą zbierać na kolejnych poziomach Battle Passa, by następnie wydać ją w sklepie Bazaar lub... do zakupu kolejnego Battle Passa. W rezultacie oznacza to, że aktywni gracze będą musieli kupić tylko jedną "przepustkę", by zapewnić sobie dostęp do nagród premium w każdym kolejnym Battle Passie.

 

Wspomniany Bazaar to kolejna istotna nowinka. To właśnie tutaj gracze będą mogli kupować pojedyncze przedmioty kosmetyczne lub ich paczki. To oznacza, że nowe zestawy "kulturowe" nie będą już wydawane w formie DLC, lecz właśnie jako asortyment Bazaaru. Co ciekawe, ich liczba będzie ograniczona, a same przedmioty staną się przedmiotem stałej rotacji, która ma odpowiadać zapotrzebowaniom graczy.

W ostatecznym rozrachunku Battle Pass oraz Bazaar są jednak jedynie częścią największej nowości, znaną jako Ery. Każda Era zostanie podzielona na rozdziały, a każdy z nich oznacza dużą, osobną i przede wszystkim darmową aktualizację. W rezultacie Funcom nie będzie musiał dzielić graczy Conan Exiles pomiędzy różnymi dodatkami, lecz będzie mógł się skupić na tworzeniu żyjącego świata, który dostarczy mnóstwa wrażeń przez wiele kolejnych lat. Podstawą tej dobrej zmiany są jednak właśnie Battle Pass i Bazaar, które zupełnie odmienią sposób monetyzacji.

Więcej informacji o tej części aktualizacji Age of Sorcery znajdziecie na oficjalnym blogu Conan Exiles.

Jak podoba się wam ta diametralna zmiana w monetyzacji?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.