Conan Exiles: więcej informacji o nadchodzących zmianach w progresji postaci

Rozwój postaci jest niezwykle ważnym elementem Conan Exiles, jednak jak w każdej grze, niektóre cechy czy atrybuty są mniej użyteczne od innych, a jeszcze inne są po prostu źle zbalansowane. Nadchodząca aktualizacja Age of Sorcery ma wiele zmienić w tej kwestii.

Ogólną progresję postaci w Conan Exiles czeka małe trzesięnie ziemi. Jak zapowiadają twórcy gry:

 

W Age of Sorcery z 390 do 60 zmniejszyliśmy liczbę punktów współczynników, które można zdobyć. Każdy współczynnik może mieć teraz maksymalnie 20 punktów, a koszt awansu na kolejne poziomy jest zawsze taki sam. Dzięki temu wzrosty współczynników powinny być dużo bardziej zauważalne.

Dodatkowo za każde pięć punktów przeznaczone na dany współczynnik gracz otrzymuje atut. Co 10 punktów możecie wybierać spośród dwóch różnych atutów, tak więc dla każdego współczynnika istnieją dwa kamienie milowe – jeden po zainwestowaniu w niego 10 punktów i drugi po zainwestowaniu 20. 

Atuty staną się zatem naprawdę ważnym elementem rozwoju postaci. Oto kilka przykładów nowości, jakich należy spodziewać się po Age of Sorcery:

Jednym z atutów dostępnych za 20 punktów zainwestowanych w zręczność jest „Potężne pchnięcie”, dzięki któremu wasz pierwszy atak po wykonaniu uniku nie zużywa wytrzymałości i ma zwiększoną penetrację.

Atut „Budowniczy” sprawia, że wszystkie wzniesione przez was budowle są stabilniejsze, a „Surwiwalista”, że narzędzia są znacznie trwalsze oraz dużo mniej dokucza wam głód i pragnienie.  

„Mistrz tarczy” pozwala blokować nieblokowalne ataki kosztem większej ilości wytrzymałości i sprawia, że po udanym bloku reagujecie dwukrotnie szybciej. Nowych atutów jest dużo więcej – warto wypróbować wszystkie możliwości i kombinacje. 

Kolejna ważna zmiana to zastąpienie Celności, Udźwigu i Przetrwania nowymi współczynnikami. Ich ostateczna lista przedstawia się następująco:

 
  • Siła: Jesteście umięśnionym kolosem. Zadajecie większe obrażenia bronią wymagającą siły i możecie nieco więcej przenosić. 
  • Zręczność: Utrzymujecie się przy życiu dzięki precyzji, wprawie i szybkości. Zadajecie większe obrażenia bronią wymagającą zręczności i macie większą wytrzymałość. 
  • Żywotność: Żywy wygnaniec to zabójczy wygnaniec. Macie więcej punktów życia. 
  • Władza: Wszyscy padają przed wami na kolana. Władza ułatwia ogłuszanie niewolników i zwiększa obrażenia zadawane przez towarzyszy. 
  • Wigor: Niebezpieczne otoczenie i walka o przetrwanie otwarły w was studnię siły woli, zwiększając waszą wytrzymałość i pancerz. 
  • Wprawa: Jedni niszczą, inni budują. Wy robicie i jedno, i drugie. Możecie przenosić przedmioty o większej wadze

Wreszcie warto poświęcić chwilę zupełnie nowej mechanice Spaczenia. Otworzy ona przed graczami dostęp do zupełnie nowych, potężnych mocy, ale jak zawsze w takich wypadku, cena ich pozyskania również będzie wysoka.

Ten, kto chce się parać czarnoksięstwem, musi mieć w sobie spaczenie. A każde rzucone zaklęcie spacza odrobinę bardziej. Im bardziej spaczona jest osoba, tym mniejsze ma zdrowie i wytrzymałość. Wygnaniec może poświęcić maksymalnie połowę swego zdrowia i wytrzymałości, ale gdy to zrobi, żadne czarne zaklęcie nie będzie poza jego zasięgiem.

Kolejnym krokiem na drodze ku spaczeniu jest ofiara. W Age of Sorcery możecie spaczyć swoją siłę, żywotność i władzę, aby zdobyć zupełnie nowe atuty. Wymaga to jednak użycia esencji dusz. Te pozyskuje się, przywiązując żywego człowieka do kamienia ofiarnego i wydzierając duszę z jego ciała. Po czymś takim zostaje z niego dymiąca powłoka, a wy stajecie się dumnymi posiadaczami esencji jego duszy.

A to nadal nie wszystko, co Funcom szykuje dla graczy Conan Exiles w związku z aktualizacją Age of Sorcery. Jeśli chciecie dowiedzieć się więcej, zachęcam do lektury niniejszego artykułu.

Warto przypomnieć, że Age of Sorcery nadal nie posiada oficjalnej daty wydania. Premiery aktualizacji na serwerach Conan Exiles należy spodziewać się jednak w bieżącym kwartale 2022 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.