Conan Exiles: wiecej informacji o zmianach dot. towarzyszy w aktualizacji Age of Sorcery

Aktualizacja 3.0, znana również pt. Age of Sorcery, wprowadzi poważne zmiany w sposobie funkcjonowania towarzyszy w Conan Exiles. Najnowszy dziennik deweloperski przybliża najważniejsze z nich.

Przede wszystkim towarzysze mają zostać zbalansowani w taki sposób. by korzystanie z nich było opcją, a nie koniecznością. W rezultacie kompani będą mieć mniejsze zdrowie i zadawać mniejsze obrażenia, aczkolwiek nic nie stanie na przeszkodzie, by uczynić ich potężniejszymi. Wystarczy rozwinąć współczynnik władzy i posłużyć się związanymi z nim atutami.

O co chodzi? Oddajmy głos producentom Conan Exiles:

 

Jednym z nowych współczynników, który trafi do gry wraz z aktualizacją Age of Sorcery, jest władza. Każdy zainwestowany w nią punkt zwiększy obrażenia zadawane przez waszych towarzyszy i ułatwi ogłuszanie ludzi, abyście mogli ich zniewolić lub wykorzystać w charakterze… paliwa do rytuałów. 

Związane z władzą atuty sprawiają także, że wrogowie bardziej skupiają się na waszych towarzyszach zamiast na was. Poprawiają też przeżywalność towarzyszy dzięki regeneracji zdrowia i leczeniu. Wybierając ostatni atut związany z władzą, będziecie mogli zdecydować, czy chcecie otrzymać jednego dodatkowego towarzysza, czy znacząco podnieść współczynniki tych już aktywnych. Po raz pierwszy będzie wam mogła towarzyszyć gwardia przyboczna składająca się z pary niewolników.

Dzięki czarnej magii i możliwości spaczania współczynnika władzy zyskacie dostęp do nowych atutów, które zastąpią wcześniejsze atuty niespaczone. Pierwszy dostępny spaczony atut sprawia, że atakując, macie szansę wprawić waszych towarzyszy w stan szaleństwa, w którym będą przez jakiś czas zadawać większe obrażenia. Po zdobyciu pierwszego atutu związanego z władzą każdy punkt spaczenia wykorzystany do jej podniesienia zwiększy skuteczność tego atutu.

Brzmi interesująco? To nadal nie wszystko. Age of Sorcery umożliwi miłośnikom czarnej magii dowodzenie nowym, specyficznym rodzajem towarzyszy: nieumarłymi i demonami.

W swojej bazie możecie stworzyć krąg mocy, który stanie się waszym oknem do wnętrza otchłani. Posługując się odpowiednimi składnikami, będziecie mogli przeciągać jej mieszkańców do swego świata. 

Przywoływać ich można tylko za pomocą krwi – demonicznej i ludzkiej. Sprowadźcie potężnego demona, aby rozgromił waszych wrogów, sami zaś ruszcie do boju na grzbiecie otchłannego konia lub nosorożca. To nie są zwykłe wierzchowce. Otchłanny nosorożec jest groźnym stworzeniem dysponującym niszczycielską szarżą.

(...)

Wiadomo, że czarnoksiężnicy mają w zwyczaju mieszać się w sprawy zmarłych. Możecie zaciągnąć nieprzytomnego niewolnika do płytkiego grobu i przeprowadzić rytuał, który przywróci go do życia. Współczynniki takiego niewolnika będą takie jak za życia, rozpocznie on swoją egzystencję na poziomie 20 (czyli na maksymalnym poziom towarzysza) i będzie dysponować trzema atutami.

Z czasem jednak nawet umarli mogą dokonać żywota.  Ich ciała stopniowo niszczeją, aż w końcu się rozpadają i trzeba je zastąpić nowymi.

Szczegółowe informacje na temat zmian dot. towarzyszy w Conan Exiles znajdziecie na oficjalnym blogu gry.

Aktualizacja Age of Sorcery nadal nie posiada oficjalnej daty wydania, jednak Funcom po raz kolejny zaznaczył, że ten dzień "jest już bardzo blisko". Pozostaje czekać i... przygotowywać się do nadchodzących zmian na swoich własnych serwerach.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.