Kalypso Media wydawcą gry I, The Inquisitor

Prace nad grą I, The Inquisitor, opartą na cyklu inkwizytorskim Jacka Piekary, trwają już od wielu miesięcy, jednak ostatnio wieści o projekcie jest jak na lekarstwo. Na szczęście dziś mamy dla odmiany wiadomość i to zdecydowanie dobrą!

Światowy wydawca gier, Kalypso Media, poinformował bowiem o zawarciu współpracy z producentami z polskiego studia The Dust, na mocy którego ci pierwsi zatroszczą się o dystrybucję tego action RPG-a i wesprą go pokaźną sumą pieniędzy.

Jak dużą? Oficjalnie mowa o 1,55 mln EUR na dalszą produkcję gry, 600 tys. EUR na wsparcie marketingowe oraz 275 tys. EUR na lokalizację I, The Inquisitor. Premierę dzieła The Dust przesunięto na drugą połowę 2023 r., co może oznaczać, że sam zakres projektu również został zwiększony.

 

To wspaniałe wieści dla wszystkich miłośników twórczości Jacka Piekary i mrocznego fantasy jako takiego - szczególnie, że pierwsze materiały z I, The Inquisitor nie zachwycały. Mówiąc delikatnie.

A co wy o tym sądzicie? Czekacie na premierę action RPG-a studia The Dust?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.