WH40000: Rogue Trader: więcej informacji o podróżach przez Osnowę

Znana każdemu miłośnikowi Warhammera 40000 Osnowa jest miejscem tajemnicznym, lecz kluczowym dla Imperium Ludzkości. W związku z powyższym twórcy WH40000: Rogue Trader w swoim najnowszym dzienniku deweloperskim postanowili przybliżyć zagadnienie podróży przez ten wymiar.

Ze wstępu do tego obszernego artykułu:

 

Osnowa, nazywana również Spacznią, Immaterium, Oceanem Dusz oraz wieloma innymi złowróżbnymi imionami, jest miejscem, do którego zlewają się wszystkie myśli, marzenia, doznania, ambicje i obawy istot rozumnych i gdzie znajdują swoją fizyczną manifestację. Jej prawdziwa forma doprowadziłaby do szaleństwa nawet najbardziej wytrzymały śmiertelny umysł. Z uwagi na to Osnowa jest najczęściej przedstawiana jako bezkresny ocean bezładnej mocy, której rwące prądy są nieustannie w ruchu. Przebicie zasłony oddzielającej rzeczywistość od owej przestrzeni pozwoliło Ludzkości przestąpić próg tego bezmiaru. Okręty, które zanurzyły się w prądy Osnowy, mogły pokonywać ogromne międzygwiezdne odległości w zaledwie ułamek czasu, którego normalnie potrzebowałyby do tego celu. To była brama Ludzkości do gwiazd. Niemniej Immaterium jest tak samo niebezpieczne jak potężne. Ocean Dusz, jak każdy wielki ocean, nie jest pozbawiony żarłocznych sztormów i brutalnych burz, które mogą połknąć nieostrożnych podróżnych lub pozwolić przedostać się do rzeczywistości plagom gwałtownych mutacji lub koszmarnych zjawisk, zdolnych siać spustoszenie w całych systemach.

Więcej informacji o tej niezwykłej domenie, będącej też siedzibą Bogów Chaosu, a także podróżach przez to miejsce i roli, jaką odgrywają w tym procesie Nawigatorzy, znajdziecie na oficjalnej stronie gry Warhammer 40000: Rogue Trader.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.