Gamescom 2022: Pentiment z oficjalną datą premiery!

Obsidian Entertainment przybył na tegoroczny Gamescom ze swoją najnowsza produkcją, Pentimentem. Podczas targów ogłoszono ostateczną datę premiery detektywistycznego cRPG-a.

Przypomnijmy, że w Pentimencie gracze wcielą się w postać Andreasa Malera, wędrownego artysty z początków XVI w., pracującego w skryptorium w dawno zapomnianym opactwie Kiersau w górnej Bawarii. W trakcie finalizowania swojego dzieła Andreas zostaje uwikłany w serię morderstw, które dzieją się na przestrzeni 25 lat. Aby odkryć prawdę, główny bohater musi przeprowadzić śledztwo, sprawdzić rozmaite wątki i przesłuchać... cóż, wszystkich - od włościan, złodziei i rzemieślników po zakonnice, mnichów, szlachciców, a nawet... świętych.

W Pentimencie gracz będzie musiał samodzielnie podejmować decyzje i mierzyć się z ich konsekwencjami. Dotyczy to zarówno kreacji postaci Andreasa - jego wykształcenia i stylu życia - jak i sposobu prowadzenia śledztwa. Jednego dnia dzielny bohater może ekshumować mnicha z miejscowego cmentarza, innego dnia - podsłuchiwać miejscowe wieśniaczki w celu zapoznania się ze świeżymi plotkami. Każda decyzja i oskarżenie znacząco wpłynie na lokalną społeczność i ostateczny wynik śledztwa.

Brzmi interesująco? Jeśli tak, to mamy dobre wieści. Pentiment zadebiutuje na PC-tach i konsolach 15 listopada, jednak już teraz nową produkcję Obsidianu można dodać do swojej Steamowej listy życzeń.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.