Tainted Grail: The Fall of Avalon zaprezentowane na obszernym gameplayu

Nieco ponad miesiąc temu Awaken Realms zaprezentowało nowy cinematic Tainted Grail: The Fall of Avalon oraz obiecało pokazać wkrótce pierwszy gameplay. Ten czas właśnie nadszedł.

Trwający blisko pół godziny fragment rozgrywki pochodzi z wersji pre-alfa, a zatem bardzo wczesnej odsłony gry, która bynajmniej nie reprezentuje finalnej jakości produktu. Obszerny gameplay pozwala jednak przyjrzeć się z bliska mrocznej wersji mitycznego Avalonu, dialogom, systemowi walki czy panelowi ekwipunku.

Wnioski? Jest bardzo Skyrimowo... Co można uznać zarówno za zaletę, jak i wadę produkcji polskiego studia. Zobaczcie zresztą sami.

 

I jak wam się podoba?

Warto zaznaczyć, że Tainted Grail: The Fall of Avalon nie należy mylić z inną grą wrocławskiego studia, Tainted Grail: Conquest. Wprawdzie obie produkcje "Awakenów" zabierają graczy do mitycznego Avalonu, jednak tylko ta pierwsza jest pełnokrwistym cRPG-iem, którego akcja rozgrywa się w otwartym świecie. Świecie, który dla ludzkości miał okazać się rajem, a został ich przekleństwem. Król Artur bowiem zginął, a plaga Czerwonej Śmierci wyniszcza pozbawiony nadziei lud. Czasu na ratunek jest coraz mniej, a każda z lokalnych frakcji ma własny pomysł na to, jak uratować niegdyś cudowną wyspę...

Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to warto przypomnieć, że Tainted Grail: The Fall of Avalon powinno zadebiutować na Steamie w wersji z Wczesnym Dostępem jeszcze w tym roku. Grę Awaken Realms można także już dodać do swojej Steamowej listy życzeń.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.