Crossout przejdzie na nowy silnik

Crossout obchodził w tym roku swoje szóste urodziny i można powiedzieć, że choć post-apokaliptyczne MMO pod kątem wizualnym nadal prezentuje się co najmniej "nieźle", to jednak jest to tylko "nieźle". Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Gaijin Entertainment ogłasiło bowiem, że wraz z wydaniem kolejnej dużej aktualizacji, która nosi tytuł Supercharged, zastosowany w Crossoucie silnik Targem Engine przejdzie do wersji 2.0. Zmiana ta przyniesie użytkownikom zupełnie nowe wrażenia wizualne i rozgrywkowe. Okazuje się bowiem, że dosłownie każdy aspekt gry został poddany modernizacji: oświetlenie i cienie, efekty wizualne, model fizyczny, paleta kolorów, interfejs, sterowanie, efekty dźwiękowe i wiele więcej! Wymagania systemowe i wydajność pozostaną bez zmian.

Dzięki technologii Global Illumination zaimplementowanej w Targem Engine 2.0 gra będzie teraz dokładnie obliczać odbite i rozproszone światło, dzięki czemu obraz w słabo oświetlonych i całkowicie zacienionych miejscach będzie wyglądał bardziej realistycznie. Technologie cieni kontaktowych (SSC) i lokalnych odbić w przestrzeni ekranowej (SSLR) są wykorzystywane do prawidłowego rysowania cieni i odbić obiektów o dowolnym rozmiarze i na dowolnej powierzchni, w tym wody. Efekty post-processingu, takie jak Motion Blur, Lens Flare i Bloom, jeszcze bardziej przybliżają obraz w grze do prawdziwego życia, imitując pracę sprzętu do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Każda z opisanych zmian będzie dostępna na wszystkich platformach, w tym także na PlayStation 4 i Xbox One.

 

W Crossout: Supercharged każdy post-apokaliptyczny pojazd pancerny, starannie złożony przez gracza z tysięcy dostępnych części, będzie zachowywał się jeszcze inaczej niż dotychczas. Nowa fizyka kół i zachowanie kamery sprawią, że jazda stanie się bardziej wciągająca, a uczucie prędkości bardziej intensywne. Zawieszenie będzie realistycznie reagować na zakręty, ostre ruszanie lub zatrzymywanie się oraz przejeżdżanie przez przeszkody. Interakcja z otoczeniem będzie także bardziej realistyczna, z lepszą symulacją trakcji i nowymi efektami takimi jak poślizg przy starcie pojazdu. Eksplozje staną się jeszcze bardziej spektakularne, zróżnicowane i wiarygodne: części wylatujące z dużym impetem ze zniszczonego pojazdu pancernego, na ziemi spalone szczątki i ślady ognia, efekty zniszczenia generatorów, silników i beczek z paliwem.

Wiele części pojazdów będzie teraz działać inaczej, zaktualizowano także schemat sterowania i interfejs w grze. Przykładowo pojazdy z podwoziem umożliwiającym poruszanie się w dowolnym kierunku, takie jak mechaniczne nogi czy zawisy, będą wygodniejsze w użyciu. Gracze zyskają możliwość obracania i strafe'owania w sposób typowy dla gier typu shooter, dzięki czemu sterowanie stanie się znacznie wygodniejsze, zwłaszcza na konsolach. Ponadto poprawiono animacje i efekty dla poduszkowców, a maszyny te będą teraz również zachowywać się bardziej realistycznie, gdyż każdy ruch będzie uwzględniał położenie jego środka ciężkości. Także nogi otrzymają zaktualizowaną fizykę ruchu, która bardziej realistycznie uwzględni ciężar, dzięki czemu masywne jednostki wyposażone w nogi zyskają możliwość wyprzedzenia niemal każdego innego pojazdu.

Aktualizacja Crossout: Supercharged ukaże się 25 października. Pierwszą prezentację planowanych zmian obejrzycie poniżej.

Jak się wam podoba?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.