Pentiment już dostępny

Na cyfrowe półki sklepów zawitał właśnie Pentiment - najnowsza produkcja Obsidian Entertainment. Jest to jednak produkcja dość nietypowa, zabierając graczy do XVI-wiecznej Bawarii i niemal całkowicie skupiona wokół fabuły.

Przypomnijmy, że w Pentimencie, za którym stoi sam Josh E. Sawyer, gracz wcieli się w postać Andreasa Malera, wędrownego artysty z początków XVI w., pracującego w skryptorium w dawno zapomnianym opactwie Kiersau w górnej Bawarii. W trakcie finalizowania swojego dzieła Andreas zostaje uwikłany w serię morderstw, które dzieją się na przestrzeni 25 lat. Aby odkryć prawdę, każdy trop musi być wnikliwie zanalizowany, a każdy potencjalny podejrzany przesłuchany - od włościan, złodziei i rzemieślników po zakonnice, mnichów, szlachciców, a nawet... świętych.

Producenci gry zapewniają, że w Pentimencie gracz musi samodzielnie podejmować decyzje i mierzyć się z ich konsekwencjami. Dotyczy to zarówno kreacji postaci Andreasa - jego wykształcenia i stylu życia - jak i sposobu prowadzenia śledztwa. Jednego dnia główny bohater może ekshumować mnicha z miejscowego cmentarza, by następnego poranka podsłuchiwać miejscowe wieśniaczki w celu zapoznania się ze świeżymi ploitkami. Każda decyzja i oskarżenie ma znacząco wpływać na lokalną społeczność i ostateczny wynik śledztwa.

 

Premierowy zwiastun Pentimenta obejrzycie poniżej.

Najnowszą produkcję Obsidianu można nabyć m.in. na Steamie w cenie 89,99 zł. Dostępny jest również zestaw, w którym poza podstawową częścią gry znajduje się oficjalna ścieżka dźwiękowa Pentimenta. Za takie combo trzeba jednak wysupłać z sakwy 112,86 zł.

Jeśli interesuje was proces powstawania tej niezwykłej gry, koniecznie zapoznajcie się z najnowszym dziennikiem deweloperskim, który omawia kulisy tworzenia tej fabularnej produkcji.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.