Wczesna wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon opóźniona!

Awaken Realms poinformowało o konieczności przesunięcia daty wydania wczesnej wersji gry Tainted Grail: The Fall of Avalon. To oznacza, że w action RPG-a wrocławskiego studia na pewno nie zagramy już w tym roku.

Producenci gry podali, że jej wczesna wersja zadebiutuje na Steamie w marcu 2023 r., a powodem takiej decyzji jest oczywiście konieczność jej dopracowania. W zasadzie trudno się temu dziwić, bowiem zaprezentowany kilka tygodni temu gameplay Tainted Grail: The Fall of Avalon wyglądał wciąż dość surowo.

Przy okazji ogłoszenia tej decyzji "Awakeni" postanowili również opowiedzieć nieco więcej o swojej wizji gry oraz kształcie jej wczesnodostępowej wersji. Otóż - jak nietrudno zgadnąć - producenci szykują niejednoznaczną historię opartą na "upadłych" legendach arturiańskich, pełną trudnych, moralnie "szarych" decyzji, które mogą wpłynąć na Avalon i jego mieszkańców tak od razu, jak i w nieco dłuższym terminie. Świat gry ma być duży, otwarty i pełny "żywych" NPC-ów, powiązanych z nietuzinkowymi zadaniami. Do tego należy doliczyć system rozwoju postaci, który byłby dość rozbudowany, by umożliwić satysfakcjonującą dywersyfikację bohaterów, a także "płynny" system walki i magii.

 

Tyle teorii. Jak się to ma do wczesnej wersji Tainted Grail: The Fall of Avalon?

W marcu gracze mogą nastawić się na eksplorowanie jednej dużej lokacji zwanej Rogami Południa. Tam będą na nich czekać zadania wątku głównego oraz misje poboczne, które w sumie powinny zapewnić ok. 15-20 godzin zabawy. Wszyscy bohaterowie już wówczas przemówią głosem, choć na razie tylko angielskim, a do tego "Awakeni" obiecują dobrą optymalizację gry oraz brak poważnych bugów.

Brzmi ambitnie? Tak, ale nie nierealnie. Producenci z Awaken Realms przypominają, że mimo wszystko będzie to produkcja oznaczona znaczkiem "Wczesnego Dostępu", a to zawsze oznacza mniejsze lub większe błędy, problemy z balansem rozgrywki i ogólny stan nieukończenia. W zamian za to "wcześni" gracze mogą liczyć na niższą cenę w porównaniu z edycją premierową.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o aktualnym stanie prac nad Tainted Grail: The Fall of Avalon, to zajrzyjcie pod niniejszy adres. Tam też znajdziecie kilka dodatkowych informacji ponad to, co powyżej, m.in. dot. postępu w pracach nad cyklem dnia i nocy, interfejsem użytkownika, a także modelami potworów i pancerzy.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.