World of Warcraft: Dragonflight już dostępne!

Ostatniej nocy swoją premierę miał Dragonflight - najnowszy dodatek do World of Warcraft. Dziewiąte rozszerzenia MMORPG-a od Blizzarda pozwala graczom po raz pierwszy odwiedzić Smocze Wyspy i zmierzyć się z kolejnym, legendarnym zagrożeniem.

W nowym dodatku bohaterowie Hordy i Przymierza będą mogli odkryć pochodzenie smoczych rodów, a tym samym rodowód uwielbianych postaci takich jak Alexstrasza, Nozdormu czy Ysera. Na Smoczych Wyspach (oryg. Dragon Isles) na śmiałków czeka pięć nowych obszarów: będące lokacją początkową dla draktyrskich przywoływaczy Zakazane Rubieże (Forbidden Reach), wzburzone Wybrzeże Przebudzenia (Waking Shores), nękane zamieciami Równiny Ohn'ahranu (Ohn'ahran Plains), rozległy Lazurowy Płaskowyż (Azure Span) oraz starożytny i majestatyczny Taldrassus (Thaldraszus), będący siedzibą władz smoczych aspektów i ich rodów oraz miejscem, w którym zlokalizowana jest smocza stolica Valdrakken. Miłośnicy wyzwań z pewnością spróbują swoich sił w trzech podziemiach do zdobywania poziomów, pięciu podziemiach dla postaci z maks. poziomem oraz podczas rajdu Krypta Wcielonych (Vault of Incarnates) z 8 bossami. 

Dragonflight oferuje również - po raz pierwszy w historii WoW-a - możliwość stworzenia postaci o dokładnie zdefiniowanej rasie i klasie. Mowa o wspomnianym wcześniej draktyrskim przywoływaczu (Dracthyr Evoker), który włada magią smoczych rodów. Bohaterowie tej rasy i klasy mogą szybować przez pole walki, by zręcznie leczyć sojuszników lub zadawać obrażenia wrogom, korzystając z nowej mechaniki wzmacniania zaklęć. Draktyrski przywoływacz potrafi przybierać dwie niezwykłe postaci, smoczą lub humanoidalną, które można dostosowywać na różne sposoby. Na średnich dystansach walczy z wykorzystaniem magicznych pazurów i zionięć ogniem, specjalizując się w Zniszczeniu, lecz dzięki specjalizacji Ochrona może też leczyć sojuszników, korzystając z życiodajnej magii odnowy. 

 

Pozostali bohaterowie, którzy również chcieliby wzbić się w powietrze, będą mogli od teraz ruszyć do boju na grzbietach smokowców. To zupełnie nowy sposób podniebnej eksploracji, dzięki któremu gracze mogą nurkować na swoim wierzchowcu, by nabrać prędkości, a następnie rozłożyć jego skrzydła i poszybować przez chmury. Zdolności smoków można wznieść na wyższy poziom za sprawą ulepszeń działających na całym koncie, by móc szybować dalej i szybciej. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by dostosowywać wygląd tych podniebnych "rumaków" dzięki kolekcjonerskim elementom ozdobnym, które również działają na całym koncie.

To jednak nie wszystko. Dragonflight wprowadza również szereg usprawnień i nowości do podstawowych systemów WoW-a takich jak:

  • zwiększony maks. poziom dośw. do 70;
  • zupełnie nowym systemem talentów, który umożliwia niespotykaną dotąd kontrolę nad rozgrywką i zapewnia wiele wyborów na każdym poziomie;
  • odświeżony interfejs rozgrywki (HUD), który można skonfigurować zgodnie z włąsnym upodobaniem;
  • ulepszony system profesji, wykorzystujący nowe zlecenia tworzone przez graczy i specjalizacje. Co więcej, konfiguracje talentów i interfejsu można od teraz zapisywać, by móc je z łatwością zamieniać i eksportować, by podzielić się nimi ze znajomymi poza grą.

World of Warcraft: Dragonflight można nabyć w trzech różnych wydaniach. Base Edition (49,99 EUR) zapewnia dostęp do jedynie do nowej zawartości dodatku. Heroic Edition (69,99 EUR) pozwala graczom dodatkowo automatycznie awansować postać na poziom umożliwiający grę w Dragonflight (60), a także uzyskać dostęp do latającego wierzchowca Tangled Dreamweaver i zwierzaka Murkastrasza. Wreszcie Epic Edition (89,99 EUR), poza ww. zawartością, to również efekt Timewalker's Hearthstone, przedmioty do transmogryfikacji Diadem of the Spell-Keeper oraz Wings of Awakening (w 5 kolorach) i 30 dni dodatkowego czasu gry.

To jak, wybieracie się na Smocze Wyspy? Jeśli tak, to w trakcie podróży koniecznie zapoznajcie się z premierowym cinematikiem oraz gameplay trailerem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.