Vagrus: noworoczny dziennik deweloperski zarysowuje plany wobec Steam Decka, cen i kolejnego DLC

Twórcy gry Vagrus: The Riven Realms powrócili już do pracy po noworocznej przerwie i opublikowali pierwszy w tym roku dziennik deweloperski. Zarysowuje on plany na najbliższe miesiące, które brzmią nader ciekawie.

Przede wszystkim producenci ze studia Lost Pilgrims poczynili znaczący postęp w pracy nad Vagrusem przeznaczonym na konsolę Steam Deck. Stworzenie wersji na handheldy okazało się nie lada wyzwaniem, jednakże wkrótce pierwszy grywalny build gry powinien zostać udostępniony na branchu beta. Wydanie tego taktycznego cRPG-a na Steam Deka będzie dużym krokiem milowym dla węgierskiego studia, a do tego otworzy przed nim możliwość ekspansji Vagrusa na kolejne urządzenia mobilne.

Kolejna wiadomość jest nieco mniej optymistyczna, bowiem dotyczy lokalnych cen gry. Zgodnie z rekomendacją Steama cena Vagrusa na niektórych rynkach ulegnie zmianie. W rezultacie gracze z niektórych krajów będą mogli zakupić grę Zaginionych Pielgrzymów taniej, lecz niestety nie dotyczy to Polaków. W przypadku użytkowników posługujących się polską złotówką cena wzrośnie, dlatego kończąca się dziś przecena jest ostatnią okazją, by zakupić grę w starej, niższej cenie.

 

Na koniec kolejna porcja dobrych wieści. Otóż twórcy Vagrusa pracują nad nowym DLC, które otworzy przed graczami zupełnie nowy region tego uniwersum. Jego mieszkańcy zostali eksterminowani, lecz wcale nie podczas znanje wszystkim vagri Katastrofy... O tym, co się tam wydarzyło, przekonamy się zapewne za kilka miesięcy.

Więcej informacji o planach Lost Pilgrims Studio na 2023 r., w tym również pierwszy szkic koncepcyjny z nowego dodatku do Vagrusa, znajdziecie pod niniejszym adresem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.