Age of Wonders 4 oficjalnie zapowiedziane!

Znakomite wieści dla wszystkich miłośników serii Age of Wonders. Po krótkim romansie ze światem sci-fi powróci ona do swojego klasycznego uniwersum we właśnie zapowiedzianej, czwartej części gry.

AoW4 jest bezpośrednią kontynuacją historii znanej z "trójki". Potężni królowie-czarownicy, niegdyś wygnani, powracają teraz do Athli, aby rządzić jej mieszkańcami niczym bogowie pośród śmiertelników. Oczywiście śmiertelnym władcom bynajmniej nie będzie to w smak, a na ich czele stanie sam gracz, któremu przyjdzie odszukać i zdobyć dawno zapomniane moce, by rzucić półbogom wyzwanie i ocalić Athlę.

Pierwszy zwiastun Age of Wonders 4 obejrzycie poniżej.

 

Pod względem rozgrywki Age of Wonders 4 postawi na systemy doskonale znane fanom serii, lecz rozszerzone o wiele nowości. Producenci z Troumph Studios obiecują ogromny, reaktywny świat, mnogość personalizacji język, duży wpływ gracza na kształtowanie historii, a także całkowicie nowy system wydarzeń, dzięki któremu każde przejście gry powinno wyglądać zdecydowanie inaczej.

To nie wszystko. Pierwszy dziennik deweloperski wspomina również o możliwości samodzielnego zdefiniowania początkowej rasy, m.in. jej wyglądu, kultury, cech oraz startowej księgi magii. Te ostatnie stanowią zresztą kluczową mechanikę w nowej grze Holendrów, pozwalając rozwijać swoje imperium w stronę magii przynależnej do aż 54 różnych magicznych grimuarów, skłądających się na 6 różnych kosmicznych mocy. W rezultacie powinno to doprowadzić do niespotykanej dotąd w serii Age of Wonders personalizacji magii władanego królestwa.

Dobre wieści mamy również dla dyplomatów. W "czwórce" pojawi się jeszcze większa różnorodność paktów do zawarcia, a sama SI zostanie wzbogacona o zupełnie nowe "osobowości" potenjalnych sojuszników, wrogów czy wolnych miast kupieckich. Zmiany dotkną też systemu ekonomii, w którym od tej pory sam rozrost metropolii i jej liczebność będą mogły przyczynić się do powiększania terytorium imperium gracza. Za wszystko to będzie odpowiadał całkowicie nowa mechanika Prowincji. Kiedy wojna stanie się jednak nieunikniona, do dyspozycji swojego władcy będą zupełnie nowe jednostki, a także całkowicie odświeżony system oblężeń, który m.in. pozwoli obrońcom przełamać oblężenie w pewnych jasno określonych warunkach!

Więcej informacji o nowościach i ulepszeniach w Age of Wonders 4 znajdziecie we wspomnianym dzienniku deweloperskim. Część z nich można zobaczyć w akcji w naszej galerii screenów oraz na pierwszym gameplayu, który zamieszczamy poniżej.

 

Premierę Age of Wonders 4 zaplanowano na 2 maja 2023 r. Do tego czasu produenci z Triumph Studios zamierzają co tydzień raczyć nas nowymi informacjami dot. tej produkcji, które oczywiście będziemy wam przekazywać.

Jak wam się podoba nowa odsłona serii Age of Wonders?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.