Mac Walters opuścił BioWare

Rotacje pracownicze w branży gamingowej są czymś naturalnym i rzadko kiedy informacje o nich warto zamieniać w newsy. Kiedy jednak ktoś taki jak Mac Walters opuszcza BioWare, jest to bez wątpienia istotna wiadomość.

Kanadyjczyk spędził w firmie 19 lat. Zaczynał jako scenarzysta Jade Empire, by następnie objąć podobne stanowisko przy pierwszej części trylogii Mass Effect. To właśnie ona pozwoliła mu rozwinąć skrzydła i piąć się po szczeblach kariery, pracując w roli szefa scenarzystów Mass Effect 2 i 3.

Walters był dyrektor narracji Anthem oraz dyrektorem kreatywnym Mass Effect: Andromeda, choć jak wiadomo, tych dwóch tytułów raczej nie może zaliczyć do swoich sukcesów. Następnie Kanadyjczyk powrócił do swojej ukochanej trylogii i został dyrektorem projektu Mass Effect: Legendary Edition. Kiedy prace dobiegły końca, w styczniu 2022 r. Walters objął stanowisko dyrektora produkcji Dragon Age: Straszliwy Wilk, na którym pracował aż do końca swojej przygody w BioWarze w grudniu minionego roku.

Obecnie Walters nie jest nigdzie zatrudniony i skupia się na "osobistych projektach". Niemniej gdyby nie on, trylogia Mass Effect prawdopodobnie nigdy nie osiągnęłaby statusu gry kultowej, dlatego z zainteresowaniem będziemy przyglądać się kolejnym krokom w karierze utalentowanego, kanadyjskiego scenarzysty.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.