Grupa CD Projekt z drugim najlepszym wynikiem w historii

W 2022 r. CD Projekt RED nie wydało żadnej nowej gry ani dodatku do tych już istniejących. Mimo tego Grupa CD Projekt zanotowała drugi najlepszy wynik w swojej historii.

Dwa sztandarowe uniwersa - Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077 - wygenerowały w zeszłym roku przychód w wysokości 953 mln zł, co przełożyło się na 347,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, jak można wyczytać w najnowszym raporcie finansowym spółki. W samym tylko IV kwartale 2022 r. CD Projekt wypracował 329,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, osiągając 134,6 mln zł zysku netto.

 

Miniony rok był czasem stawiania fundamentów pod przyszłość franczyzy Cyberpunka. Intensywnie pracowaliśmy nad grą, czego efektem były kolejne aktualizacje i edycja gry na najnowszą generację konsol. Jednym z kluczowych wydarzeń była bardzo pozytywnie przyjęta premiera serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, która sprawiła, że do gry dołączyło wielu nowych graczy, ale też i tych, którzy już wcześniej odwiedzili Night City. Udowodniła ponadto, że stawianie na transmedia, a więc zwiększanie zaangażowania w ramach naszych marek i poszerzanie ich zasięgu na inne pola elektronicznej rozrywki, to słusznie obrany kierunek rozwoju. Kolejnym elementem wspierającym Cyberpunka będzie wydanie w tym roku dużego dodatku Widmo Wolności – napisał w liście do akcjonariuszy prezes grupy CD Projekt, Adam Kiciński.

Część wypracowanych zysków z pewnością trafi do kieszenie akcjonariuszy. Część zostanie jednak zainwestowana w kolejne projekty spółki.

Dzięki solidnej sprzedaży ‚Cyberpunka 2077’ i ‚Wiedźmina 3’ nasze skonsolidowane przychody wyniosły 953 mln zł, a zysk netto przekroczył 347 mln zł. Dużą jego część – ponad 200 mln zł – przeznaczyliśmy na wydatki na inwestycje w rozwój naszych przyszłych produkcji – skomentował wiceprezes ds. finansowych. Piotr Nielubowicz.

To jednak dopiero początek dobrych wieści. CD Projekt potwierdziło bowiem, że w czerwcu rozpocznie kampanię marketingową ww. Cyberpunk 2077: Widma Wolności. Premierę dodatku zaplanowano na 2023 r.

Przyszłość Grupy CD Projekt, po niewątpliwej wpadce, jaką była premiera Cyberpunka 2077, jawi się w coraz jaśniejszych barwach. Trzymamy kciuki, aby z biegiem czasu polski deweloper odzyskał zaufanie, które zostało poważnie nadszarpnięcie przez pierwszą przygodę w Night City.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.