Cyberpunk 2077: Aktualizacja 1.62 już dostępna

CD Projekt RED wypuściło dzisiaj kolejnego patcha do Cyberpunka 2077. Aktualizacja 1.62 wprowadza do gry szereg usprawnień technicznych, w tym "zapoznawczą" wersję trybu Ray Tracing: Overdrive.

O co chodzi? Oddajmy głos samym RED-om:

 

W tej aktualizacji razem z NVIDIA wprowadzamy zupełnie nowy, w pełni raytrace'owany (czyli pathtrace'owany) tryb renderowania – Ray Tracing: Overdrive. Jesteśmy z niego dumni, bo przesuwa granice tego, co technologicznie możliwe. To jednak zupełnie nowa technologia, całkowicie odmienna od tej, którą stosowaliśmy dotychczas, jesteśmy więc świadomi, że nie będzie perfekcyjna od samego początku i że gracze mogą doświadczać pewnych problemów – dlatego postanowiliśmy nazwać to „technologiczną wersją zapoznawczą”. To wizja przyszłości, którą chcemy się dzielić. Będziemy nadal pracować nad tą funkcją i ją ulepszać.

Technologiczna wersja zapoznawcza trybu Ray Tracing: Overdrive jest obecnie wspierana na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 (4070 Ti i wzwyż), a także na NVIDIA GeForce 3090 (1080p, 30 fps). Jako że jest to innowacyjna funkcja, wymaga sprzętu o najwyższej wydajności, który pozwoli jej działać poprawnie. Ray Tracing: Overdrive bardzo obciąża kartę graficzną, dlatego domyślnie jest wyłączony.

Dla innych kart graficznych wspierających ray tracing i posiadającyh co najmniej 8 GB VRAM, wprowadziliśmy opcję renderowania pathtrace'owanych zrzutów ekranu w trybie fotograficznym. Jest to możliwe, bo renderowana jest tylko jedna klatka zamiast wielu klatek na sekundę (fps), jak ma to miejsce podczas grania.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to koniecznie obejrzyjcie pierwszy odcinek nowej serii filmów Behind the Settings. Deweloperzy z CDPR opowiadają w nim właśnie o nowinkach wprowadzonych przez Aktualizację 1.62. Zobaczcie sami.

Najnowszy patch wprowadza również do Cyberpunka 2077 NVIDIA DLAA, czyli oparty na SI antyaliasingowy tryb zaprojektowany, by podnosić jakość obrazu, a także wsparcie dla Intel Xe Super Sampling 1.1, technologii upscalingu, która wykorzystuje uczenie maszynowe do podnoszenia wydajności i jakości obrazu. Ze szczegółową listą zmian można zapoznać się na oficjalnej stronie gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.