Age of Wonders 4 sprzedało się już w nakładzie 250 tys. egzemplarzy

Age of Wonders 4 miało swoją premierę zaledwie tydzień temu. Producent gry Triumph Studios oraz jej wydawca Paradox Interactive już teraz mogą jednak mówić o dużym sukcesie.

Po dziś dzień AoW4 sprzedało się w nakładzie 250 tys. egzemplarzy. Liczba ta dotyczy wszystkich platform i uwzględnia zakupy dokonane w przedsprzedaży. Niemniej oznacza to również, że Age of Wonders 4 jest najszybciej sprzedającą się grą w całej serii.

 

Triumph i Paradox mają wiele wspólnego jak choćby etos designu oraz bliskie relacje ze społecznościami graczy. Współpraca przy stworzeniu i wydaniu Age of Wonders 4 była wspaniałą przygodą - powiedział Fredrik Wester, prezes Paradox Interactive. Wieloletni fani Paradoxu odnaleźli wiele aspektów, w których zaczerpnięto inspiracji z innych tytułów Paradoxu, lecz Age of Wonders 4 zachowuje unikatowy styl Triumph Studios, znakomicie łącząc strategię, RPG i snucie opowieści w realiach fantasy, od początku do końca. To wspaniały dowód na to, jak dwie firmy pasują do siebie pod względem swojego DNA.

Tworzenie kontynuacji, szczególnie w przypadku tak rozległej serii z tak wieloma oddanymi fanami, jest zawsze sztuką szukania delikatnego kompromisu - skomentował Lennart Sas, współzałożyciel Triumph Studios i dyrektor projektu Age of Wonders 4. To niesamowite, z jakim odbiorem spotkała się gra, zarówno wśród weteranów serii jak i zupełnie nowych graczy. Wszyscy uwielbiamy spersonalizowane frakcje, którymi dzielą się nasi fani, sprytne strategie i poradniki, jakie pojawiają się, a także cudowne, miłe słowa, widziane w recenzjach i mediach społecznościowych. Każdy z nas w Ttriumph Studios będzie nadal wspierał Age of Wonders 4 poprzez kolejne aktualizacje i mamy nadzieję, że jesteście na to gotowi!

Przypominamy, że w Age of Wonders 4 potężni królowie-czarownicy powrócili do swoich dawnych krain, aby rządzić nimi jak bogowie pośród śmiertelników. Współczesne cywilizacje muszą dać im odpór. W tym celu najnowsza produkcja Triumph Studios wprowadza rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala od początku stworzyć własną rasę, wybrać jej cechy, atrybuty czy Księgi Magii, które okazują się kluczowe dla końcowego tryumfu.

Poza tym AoW4 pozostaje wierne swojemu duchowi. Gracze mogą zatem spodziewać się solidnego połączenia strategii 4X z rozbudowaną ekonomią, magią i dyplomacją, taktycznej walki turowej z odświeżonym systemem oblężeń, a także innowacyjnego systemu zadań i lokacji fabularnych, mających sprawić, że każde przejście gry będzie nieco różnić się od poprzedniego.

Słowa Lennarta Sasa bynajmniej nie zostały rzucone na wiatr. Pierwszy, ogłoszony właśnie dodatek Dragon Dawn, powinien trafić w ręce graczy Age of Wonders 4 już latem tego roku. Ogólnie na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięczy Triumph Studios i Paradox Interactive zamierzają wydać łącznie cztery duże rozszerzenia gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.