Guild Wars 2: Secrets of the Obscure już dostępne!

Dziś jest ważny dzień dla wszystkich graczy Guild Wars 2. Jest to bowiem dzień premiery dodatku Secrets of the Obscure - czwartego dodatku do popularnego MMORPG-a ArenaNetu i zarazem pierwszego, w którym Tyrii nie zagrażają starożytne smoki.

Na brak atrakcji nie można jednak narzekać. Tym razem krainie zagraża bowiem inwazja demonicznych Kryptisów. Wskutek tego bohaterowie będą musieli w końcu odkryć sekrety unoszącej się w powietrzu Wieży Czarodzieja, która intrygowała graczy od przeszło dwóch dekad. To właśnie tam rozpocznie się nowy wątek fabularny, lecz nietrudno zgadnąć, że prędzej czy później walka przeniesie się do Świata Demonów, a los Tyrii znów spocznie w rękach bohaterów Guild of Wars 2.

Secrets of the Obscure pozwoli graczom odkryć dwie zupełnie nowe mapy: Skywatch Archipelago oraz Amnytas. Eksploracja każdej z nich będzie wymagała odpowiednich umiejętności... "lotniczych". Trzecia, nieujawniona na razie mapa, zostanie dodana w późniejszej aktualizacji. Ponadto bohaterowie otrzymują też dostęp do wspomnianej Wieży Czarodzieja, która jest głównym "hubem" dodatku, gdzie spotkają najważniejszych bohaterów rozszerzenia i mogą rozpocząć kluczowe wydarzenia związane z inwazją Kryptisów.

 

To jednak nie wszystko. Za sprawą Secrets of the Obscure herosi Tyrii mogą dołączyć do Astral Ward - organizacji trudniącej się tropieniem Kryptisów, zamykaniem wyłomów prowadzących do świata demonów i... zdobywaniem skarbów. Powiązane z tą frakcję demoniczne łowy oraz kontrakty pozwalają zdobyć nowe nagrody, a nawet odblokować nowe umiejętności.

W nowym dodatku nie brakuje też zmian w obrębie doskonale znanych mechanik. Niewątpliwie jedną z największych jest funkcja Weaponmaster Training, która umożliwia każdej z dziewięciu profesji korzystać z broni zarezerwowanej dotąd dla elitarnych specjalizacji i tym samym otwiera zupełnie nowe ścieżki progresu postaci.

Co jeszcze? Otóż gracze Secrets of the Obscure mogą również liczyć na zaawansowane specjalizacje latania, nowe misje uderzeniowe (oryg. Strike Missions), nowy typ ekwipinku - Relikty (Relics), a także dostęp do Skarbca Czarodzieja (Wizard's Vault), który oferuje dodatkowe nagrody za zdobywanie codziennych, cotygodniowych i sezonowych osiągnięć.

Premierowy zwiastun dodatku, w którym zawarto wszystkie kluczowe nowości i zmiany, obejrzycie poniżej.

 

Warto dodać, że premiera Secrets of the Obscure jest zarazem początkiem zupełnie nowego procesu rozwijania historii w Guild Wars 2. Fabuła zainicjowana w tym dodatku będzie kontynuowana na przestrzeni trzech kolejnych aktualizacji, po jednej na każdy kwartał. Każdy z tych update'ów będzie również zawierał zmiany w obrębie mechanik, dodatkowe nagrody, nowe specjalizacje broni, nowe potyczki i nie tylko. Wszystko po to, by gracze zawsze otrzymywali świeżą zawartość do ogrania co najmniej raz na kilka miesięcy. To również oznacza znacznie szybsze tempo prac nad kolejnymi dodatkami - piąte rozszerzenie MMORPG-a powinno zawitać na półki sklepowe już w przyszłym roku!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym cyklu wydawniczym Guild Wars 2, odwiedźcie oficjalną stronę gry. Tam też znajdziecie informacje na temat świętowania 11 urodzin MMORPG-a, które odbędą się w przyszłym tygodniu, a także pomniejszych aktualizacji.

Jeśli jeszcze nie zakupiliście Guild Wars 2: Secrets of the Obscure, nadal możecie to zrobić:

  • Standardowa edycja dodatku kosztuje $24.99 i poza samą grą, zapewnia dostęp do dzielonego miejsca w ekwipunku, a także do możliwości szybkiego awansu postaci na poz. 80.
  • Edycja Deluxe, która kosztuje $49.99, poza wszystkimi powyższymi atrakcjami oferuje również skin dla wierzchowca Astral Ward Feathered Raptor, emotkę Magic Juggle, dodatkowy slot na postać, a także Identity Repair Kit.
  • W sprzedaży znalazła się również Ultimate Edition, która za cenę $74.99 zapewnia nie tylko wszystko to, co wymieniono powyżej, ale również 4 tys. Gemsów, twardej waluty do wykorzystania w oficjalnym sklepie Guild Wars 2.

To jak? Zamierzacie wrócić do Tyrii i zmierzyć się z Kryptisami?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.