Grim Dawn: dodatek Fangs of Asterkarn oficjalnie zapowiedziany!

Crate Entertainment, mimo oficjalnych zapowiedzi, tak naprawdę nigdy nie porzuciło wsparcia dla Grim Dawn, wydając kolejne patche. Tym razem jednak producenci hack'n'slasha przeszli samych siebie i ogłosili... kolejny dodatek, Fangs of Asterkarn!

Nowy rozdział historii pozwoli przekroczyć tytułowe góry Asterkarn i zagłębić się w krainę inspirowaną kulturą i obyczajami wikingów. Bohaterowie zagłębią się w labirynty zamarzniętych podziemi, doliny prastarych lasów oraz niesamowite gorące źródła. Wszystko po to, aby oczyścić tę cudowną krainę ze spaczenia, i - być może - ponownie zjednoczyć plemiona Kurnów, odkrywając przy okazji mroczną stronę ich wspólnego, krwawego dziedzictwa.

Fangs of Asterkarn nie zwiększy maks. poziomu postaci ani maks. poziomu Poświęcenia (oryg. Devotion). Wprowadzi za to dziesiątą specjalizację (Mastery) - Berserkera. Ci zmiennokształtni wojownicy potrafią przybierać formę krwiożerczych bestii i pod ich postacią siać spustoszenie w szeregach wrogów... kimkolwiek by oni nie byli.

 

To nie wszystko. Nowe rozszerzenie wprowadzi nowe poziomy i bossów do Shattered Realms, natomiast posiadacze dodatku The Crucible będą mogli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i zdobyć świeże łupy. Zresztą ci, którzy lubią twarde reguły gry, z pewnością skorzystają z nowego trybu gry Conquer the Ascendant, w którym każde podziemia i każdy boss powinny wycisnąć z nich krew, pot i łzy.

Wśród nowości warto wymienić mechanikę personalizacji eliksirów, która pozwoli zamieniać mikstury w potężne toniki dostosowane do stylu gry gracza. Pojawi się też opcja transmutacji affiksów, umożliwiają ponowny reroll właściwości rzadkich i magicznych przedmiotów. Do tego wszystkiego należy doliczyć dwa nowe, rogue-like'owe podziemia, tony nowego sprzętu do zdobycia, w tym łupy z całkowicie nowej kategorii Awaken Epic, a także szereg nowych super bossów i Nemezis bossów, którzy przyprawią o szybsze bicia serca - w trakcie walki i/lub zaraz po niej.

Kiedy spodziewać się nowego dodatku? Otóż premierę Fangs of Asterkarn zaplanowano na 2024 r. Producenci gry nie ujawnili jego dokładnej ceny, jednakże zaznaczyli, że jest to pełnoprawne fabularne i należy spodziewać się, że będzie kosztować mniej więcej tyle samo co dwa poprzednie DLC, Ashes of Malmouth i Forgotten Gods.

Szczegółowe informacje na temat Grim Dawn: Fangs of Asterkarn znajdziecie na oficjalnym forum gry.

Jak podoba się wam perspektywa kolejnej wielkiej przygody w świecie Cairnu?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.