Starfield już dostępny!

Na każdą kolejną grę Bethesda Game Studios trzeba czekać kilka lat, lecz kiedy już dochodzi do premiery, zawsze jest to wielkie wydarzenie w całej branży. Nie inaczej jest w przypadku Starfielda, którego oficjalna data światowej premiery przypada właśnie dzisiaj.

Część graczy, która zakupiła Edycję Kolekcjonerską gry cyfrową Edycję Premium już od pięciu dni może eksplorować najodleglejsze zakątki galaktyki. Pozostałym być może warto przypomnieć, czego spodziewać się po najnowszej produkcji Bethesdy, która stworzyła całkowicie nowy świat po raz pierwszy od 25 lat:

 

W roku 2330 ludzkość zawędrowała daleko poza nasz Układ Słoneczny, zasiedliła nowe planety i tworzy cywilizację podróżującą wśród gwiazd. Dołącz do Konstelacji – grupy ostatnich odkrywców kosmosu poszukującej w galaktyce rzadkich artefaktów – i przemierzaj olbrzymią przestrzeń kosmiczną w największej i najambitniejszej grze Bethesda Game Studios.

Z okazji premiery twórcy Starfielda wystosowali do fanów specjalny list. Poniżej cytujemy go w całości:

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przez wiele lat wspierali nas i nasze gry, za ich pasję i zaangażowanie związane z grą Starfield. Bez was dziś by nas tu nie było.

Wydaje się, jakby minęły całe wieki, odkąd zaczęliśmy pierwsze rozmowy o stworzeniu wielkiej kosmicznej gry RPG. Wydawało się to wtedy niewykonalne, a my mieliśmy szczęście tworzyć gry z serii The Elder Scrolls i Fallout, które uwielbialiśmy zarówno my, jak i na szczęście wy. Nie mogliśmy jednak pozbyć się myśli o eksplorowaniu galaktyki w sposób, jaki mogą zaoferować wyłącznie gry wideo. Podjęliśmy więc decyzję o stworzeniu nie tylko naszego pierwszego od ponad 25 lat nowego uniwersum, ale także uniwersum jak dotąd najbardziej ambitnego.

Wszyscy w Bethesdzie włożyliśmy w tę grę mnóstwo wysiłku i serca, a wasze wsparcie było dla nas bardzo ważne podczas towarzyszących pracy nad nią wzlotów i upadków. Wasze słowa zachęty oraz opowieści o tym, jak nasze gry wpłynęły na wasze życie, przypominały nam, jak ważne jest to, co tworzymy.

Dziękujemy wam za uczynienie gier wideo najlepszą formą rozrywki na świecie oraz za to, że tworzycie najlepszą na świecie społeczność. Dziękujemy, że umożliwiacie nam realizowanie naszych marzeń. Tworzenie gry Starfield było jednym z najtrudniejszych i najbardziej ekscytujących doświadczeń w naszej karierze – podróżą, której nigdy nie zapomnimy. Zbliżamy się teraz do końca tego rozdziału i przekazujemy nasze dzieło wam, aby mogła rozpocząć się prawdziwa podróż – wasza podróż. Mamy nadzieję, że będzie ona dla was równie satysfakcjonująca jak ta nasza. Nie możemy się doczekać, aż zaczniecie grać.

Z najlepszymi życzeniami
Bethesda Game Studios

Pierwsze recenzje zdają się potwierdzać, że słowa o "największej i najambitniejszej grze Bethesdy" nie zostały rzucone na wiatr. Złośliwi twierdzą jednak, że Starfield to po prostu "Skyrim w kosmosie".

A jakie są wasze odczucia?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.