Oficjalne premium moduły do NwN usunięte ze strony BioWare

Sorcerer's Place zauważył ostatnio, że wszystkie premium moduły do Neverwinter Nights, jak choćby Shadowguard czy Pirates of the Swords Coast, zniknęły z oficjalnej strony BioWare, jak również ze sklepu kanadyjskiego studia...

Po bliższym przyjrzeniu się sprawie, SP dowiedziało się, że moduły zostały usunięte z polecenia Atari, z powodu "kwestii legalnych". Co więcej, BioWare nie może już ich sprzedawać ani reklamować.

Moduły zakupione wcześniej wciąż działają, jednak są pozbawione wsparcia technicznego. To, podobnie jak możliwość sprzedaży dodatków do NwN, przeszło w ręce Atari, które z kolei jak dotąd nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu w kwestii przyszłości całkiem popularnych mini-rozszerzeń gry.

Prawdopodobne jest, że Atari planuje samodzielnie wydać wszystkie moduły w jednym expansion packu, choć oczywiście są to jedynie domysły. Brak jakiegokolwiek oświadczenia w tej sprawie tylko pogarsza wizerunek firmy, i tak ostatnio poważnie nadszarpnięty, choćby przez blisko roczny poślizg przy wydaniu NwN2: Mysteries of Westgate.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.