Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - poznajcie Detmolda

CD Projekt RED zaprezentował profil Detmolda - maga, który ucierpiał podczas puczu na Thanedd, a jednocześnie jednego z głównym antagonistów Geralta w Wiedźminie 2: Zabójcach Królów.

Jak czytamy:

Życie czarodzieja Detmolda z Ban Ard odmieniło się po przewrocie na Thanedd. W czasie rebelii od strzał Scoia’tael zginął jego brat i powiedzieć, że Detmold wpadł we wściekłość, to mało. Jednak czarodziej nie poddał się przygnębieniu. Żałoba trwała tyle, co sporządzenie listy winnych. Detmold wymówił służbę Esteradowi z Koviru i odszukał protektora bardziej odpowiadającego jego celom. Uznał, że realizację planów zagwarantuje mu Henselt, król Kaedwen.

Czego pragnie Detmold? Chce eksterminacji Wiewiórek, gdyż uważa ich za bandytów i morderców. Pragnie śmierci zaprzedanych Nilfgaardowi czarodziejów-zdrajców oraz wszystkich innych, których słusznie lub nie posądza o przyczynienie się do zabicia brata. Lista jest długa i uzupełniana na bieżąco.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.