Dragon Age III opóźniony przez prace nad Star Wars: The Old Republic?

Niedawno informowaliście o raporcie finansowym EA, z którego wynika, że Star Wars: The Old Republic ma się "nienajlepiej". Jak twierdzi Michael Pachter, analityk z Wedbush Securities, sytuacja ta może mieć znaczny wpływ na produkcję innej gry tworzonej przez EA/BioWare - Dragon Age III.

 

Dragon Age III zdaje się być przesunięty na rok fiskalny 2014. Wcześniej spodziewaliśmy, że następny Dragon Age zostanie wydany w czwartym kwartake fiskalnym 2013 roku, dwa lata po swoim poprzedniku. Sądzimy jednak, że znacząca część zespołu odpowiedzialnego w BioWare za tę grę została zaangażowana do projektu Star Wars, aby rozszerzyć rozgrywkę i naprawić błędy, zatrzymując w ten sposób obecnych graczy - skomentował całą sytuację Pachter.

Nie ma wątpliwości, że w tak wielkiej kompanii jak BioWare wyniki finansowe jednej gry wpływają na produkcję innych tytułów. Nie możemy też wątpić, że Star Wars: The Old Republic, w które EA zainwestowało setki milionów dolarów, jest dla udziałowców firmy absolutnym priorytetem, wskutek czego na Dragon Age III możemy faktycznie poczekać trochę dłużej. Pamiętajmy jednak, że powyższa informacja to czysta spekulacja - na jej oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

 


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.