Obsidian wciąż marzy o stworzeniu KotOR-a 3

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 26.07.2014 03:57

Choć Obsidian Entertainment nie może narzekać na brak interesujących projektów, to jednak istnieje gra, której stworzenie byłoby ich priorytetowym celem. Twórcy drugiej odsłony KotOR-a marzą o zrobieniu kontynuacji serii, lecz na razie się na to nie zanosi.

Od wydania KotOR-a II: The Sith Lords minęło już sporo czasu. Jak jednak zapewniają Josh E. Sawyer i Brandon Adler z Obsidianu, studio jest pełne entuzjastów świata Gwiezdnych Wojen.

Sądzę, że w studiu jest mnóstwo ludzi, którzy chcieliby zrobić Knights of the Old Republic 3. Sądze również, że wtedy [w połowie poprzedniej dekady - przyp. red.], LucasArts było naprawdę mocno skupione na tym, co uważali za niesamowite, niesamowite blockbustery. Stąd, nawet jeśli seria Knights of the Old Republic odniosła sukces, nigdy nie wydawała się czymś, co miało wydarzyć się w tamtym czasie. Od tamtego momentu upłynęło sporo czasu. Wiem, że w studiu jest wciąż wielu ludzi, którzy byliby naprawdę mocno zainteresowani podjęciem się takiego projektu - powiedział Sawyer w rozmowie z IGN.

To coś, co pojawia się średnio co 3 do 6 miesięcy. Wracamy do tematu i rozmawiamy o nim. Nic szczególnie poważnego, ale stwierdzamy po prostu "nie byłoby to fajne, jeśli... ?" i wymyślamy pomysły, które moglibyśmy urzeczywistnić - sekunduje mu Adler.

W chwili obecnej ekskluzywną licencję na "duże" tytuły w świecie Gwiezdnych Wojen posiada EA i nic nie wskazuje na to, by gigant miał się nią podzielić. Owszem, LucasArts, jako agenda Disney Interactive wciąż zachowuje prawo do wydawania licencji na gry, jednak przeważnie są to tytuły "casuwalowe" i Obsidian raczej nie może liczyć na specjalne traktowanie w tej kwestii. Tym bardziej, że BioWare i EA postrzegają Star Wars: The Old Republic za duchowego spadkobiercę KotOR-ów.