Beamdog stworzy nowego Baldur's Gate'a?

Deweloperzy z Beamdoga nigdy nie ukrywali, że stworzenie Edycji Rozszerzonych Baldur's Gate'a jest jedynie preludium do czegoś "znacznie większego". Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas, by oficjalnie ogłosić prace nad nowym projektem. I to projektem, który jest bez wątpienia związany z Wrotami Baldura!

W ostatnich dniach na oficjalnej stronie Baldur's Gate'a pojawił się bowiem licznik, który odlicza czas do "czegoś" związanego z popularną serią. Czego? To pozostaje wielką niewiadomą. Na wyjaśnienie tej tajemnicy przyjdzie nam jeszcze poczekać nieco ponad 11 dni.

Można spekulować, że chodzi być może o tzw. "Adventure Y", o której swego czasu deweloperzy wspomnieli na swoim blogu. W założeniu projekt ten miałby połączyć fabularnie Edycje Rozszerzone Baldur's Gate i Baldur's Gate II. Szczegóły pozostają nieznane, aczkolwiek wydaje się, że jest to opcja znacznie bardziej prawdopodobna niż Baldur's Gate III, o którym ciągle marzą niektórzy miłośnicy Wrót Baldura.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.