David Gaider nie zaprzecza współpracy przy nowym Baldur's Gate

Pozyskanie Davida Gaidera jako dyrektora kreatywnego otwiera przed Beamdogiem szanse na stworzenie dużego, własnego projektu. Czy będzie nim kolejna odsłona serii Baldur's Gate? Scenarzysta wcale temu nie przeczy.

Gaider, który miał znaczący wkład w stworzenie Baldur's Gate II: Cienie Amn, może po latach powrócić do swojego ukochanego settingu. Beamdog pracuje obecnie nad Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, a szef studia, Trent Oster, nigdy nie ukrywał chęci stworzenia Baldur's Gate III. Co na to Gaider?

Naprawdę nie mogę o tym mówić, dopóki nie zostanie to oficjalnie zapowiedziane. Nie jest pewne, że [będę pracował] przy Baldur's Gate - powiedział dyrektor kreatywny studia w rozmowie z ZAM.

Lecz czy możliwość powrotu do znanego settingu nie jest dla Gaidera kusząca?

Absolutnie! Od zawsze uwielbiałem Dungeons & Dragons. Sądzę, że byłem z dala od niego na tyle długo, że pewne znudzenie, które się niegdyś wyrtworzyło, teraz przeminęło i nowe rzeczy kołaczą się po mojej głowie... Kto nie chciałby być odpowiedzialny za wyzwanie, jakim jest stworzenie kolejnej wersji tego? - zapytał retorycznie Gaider.

Kto wie, być może byłemu scenarzyście BioWare'u jednak przyjdzie kierować procesem tworzenia nowego Baldur's Gate'a? Czas pokaże.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: