Two Worlds III w fazie pre-produkcji, dwa nowe DLC do Two Worlds II jeszcze w tym roku!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Odkąd w 2011 r. do sprzedaży trafiło DLC Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress wydawało się, że uniwersum "dwóch światów" dokończyło już żywota. Stąd z lekkim zaskoczeniem przyjmujemy najnowsze informacje od Reality Pump oraz TopWare Interactive, wedle których Two Worlds III znajduje się w fazie pre-produkcji, a kolejne dwa DLC do Two Worlds II zostaną wydane jeszcze w tym roku!

W chwili obecnej Two Worlds III jest jeszcze w fazie koncepcyjnej. W nową odsłonę serii nie zagramy zbyt prędko, bowiem wedle szacunków jej producentów, produkcja gry zajmie ok. 36 miesięcy. Ten czas można wykorzystać na odświeżenie sobie Two Worlds II, zwłaszcza że niebawem do sprzedaży mają trafić dwa kolejne DLC, które będą wykorzystywać poważnie zaktualizowany silnik gry, a także osiem nowych map do trybu multiplayer.

Pierwszy z dodatków, Call of the Tenebrae, ukaże się pod koniec drugiego kwartału 2016 r. W dodatku nasz heros powróci do Antalooru, gdzie doszło do morderstwa DarPha. Zabójstwo jest dziełem tajemniczego plemienia szczuropodobnych istot znanych jako Wybrani, którzy mają władzę nad zupełnie nowym, nieznanym rodzajem magii. Co więcej, owi Wybrani planują zgotować mieszkańcom Antalooru paskudny los i tylko od naszego bohatera będzie zależało, czy uda się ich powstrzymać.

O drugim DLC, Shattered Embrace, na razie nie wiemy nic ponad to, że zostanie wydane jeszcze w 2016 r.

Oba dodatki ukażą się na platformy PC, Linux oraz SteamOS. Nowy silnik gry pozwoli na stworzenie znacznie bardziej szczegółowej grafiki, tryb co-op, nowy interfejs użytkownika i wiele innych dodatkowych systemów.

Więcej informacji na temat najnowszych planów Reality Pump oraz TopWare Interactive znajdziecie na oficjalnej stronie Two Worlds II: Call of the Tenebrae.