Edengrad, post-apokaliptyczne MMORPG od Poznańskiego Huckleberry Games uruchamia zbiórkę na Kickstarterze

Polacy coraz silniej zaznaczają swoją obecność na rynku gier wideo, także w gatunku MMORPG, czego dobitnym przykładem jest Edengard. Dzieło poznańskiego studia Huckleberry Games właśnie zadebiutowało na Kickstarterze.

Informacja prasowa Huckleberry Games:

 

W ostatnim etapie przed planowaną na wrzesień premierą na Steam Early Access twórcy szukają środków na rozbudowę infrastruktury serwerów, dalszy rozwój świata gry, oraz rozgłosu wśród światowej społeczności graczy zafascynowanych post-apokalipsą i grami o tematyce survivalowej.

Poznań, 18.05.2016 – Huckleberry Games, poznańskie studio ambitnych twórców stawiających sobie za cel przecieranie zupełnie nowych ścieżek w gatunku MMO, dołącza dziś do grupy polskich projektów szukających wsparcia finansowego i rozgłosu na międzynarodowej platformie crowdfundingowej Kickstarter. Nie jest to pierwsza akcja finansowania społecznościowego wokół gry Edengrad – symulacji życia po apokalipsie dla wielu graczy. Projekt trafił w zeszłym roku na polską platformę crowdfundingową – wspieram.to, gdzie odniósł spory sukces osiągając poziom 127% założonej sumy. Kampania Kickstarter ruszy dziś o 20:00 i potrwa 30 dni. Cel podstawowy: 39 000£.

„Edengrad przygotowuje się do podboju świata. Postapokaliptyczna bomba, która dzięki Wam mogła powstać jest już niemal gotowa do globalnego uderzenia. rozpoczynamy kampanię Kickstarterową. Skierowana ona będzie do graczy z globalnej społeczności i to o ich wsparcie będziemy się ubiegać. Dodatkowe środki posłużą nam do rozbudowy infrastruktury serwerów, które obsłużą grę dostępną dla graczy z całego świata oraz na działania promocyjne, które pozwolą nam zaludnić Edengrad nowymi osadnikami.” – mówi szef Huckleberry Games, Patryk Borowski.

Twórcy podkreślają, że spożytkowali rozsądnie każdą złotówkę zebraną od polskich graczy, którzy ufundowali produkcję w lipcu zeszłego roku. Społeczność fanów, która zebrała się wówczas wokół gry do tej pory pozostaje dla Huckleberry Games nieocenionym wsparciem. Patryk Borowski nie kryje wdzięczności.

„Dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam za pośrednictwem wspieram.to! Jesteście na zawsze pionierami na pustkowiach Edengradu, awangardą nowego świata i nigdy nie zapomnimy o sojuszu z Wami zawartym. To, co otrzymają za swoje datki uczestnicy Kickstartera – Wy już dostaliście. Liczymy na wasze dalsze wsparcie – ale tylko już merytoryczne! Bądźcie z nami, komentujcie, kibicujcie nam i nieście dalej nowinę. Będziemy wdzięczni i szczęśliwi, jeśli wśród obecnych obywateli Edengradu pojawią się również jego ambasadorowie.” – apeluje Borowski.

Edengrad wprowadza do świata MMORPG wiele oryginalnych koncepcji, takich jak głęboka symulacja społeczno-ekonomiczna, budowa od podstaw własnych osad i rozwijanie ich z pomocą sprzymierzonych graczy aż do poziomu miast – nowych przyczółków ludzkości na zrujnowanej powierzchni Ziemi. Do szerokiego grona odbiorców gra trafi za pośrednictwem Steam Early Access we wrześniu 2016 i będzie produkcją płatną, z bardzo przystępną ceną i bez abonamentu miesięcznego. Produkcję współfinansuje fundusz inwestycyjny Erne Ventures. Więcej o zbiórce oraz najbliższych planach studia względem produkcji można dowiedzieć się ze strony kampanii na Kickstarterze.

http://edengrad.net/kickstarter

Więcej o Edengrad:
Oficjalna Strona – http://edengrad.net
Trailer Kickstartek YouTube: https://youtu.be/HNrdEZoRIWM
Facebook – https://www.facebook.com/edengradgame

Więcej o Huckleberry Games:
Huckleberry Games to zespół szukający innowacji na polu gier MMORPG. Studio zajmuje się obecnie produkcją i rozwojem post-apokaliptycznej, wieloosobowej, survivalowej gry role-playing – Edengraad. Zespół, któremu przewodzi pomysłodawca projektu – Patryk Borkowski – składa się z dziesięciu młodych programistów, projektantów i grafików, pełnych pasji i skorych do nawet kontrowersyjnych eksperymentów na polu tworzenia gier.

Oficjalna strona – http://hgames.eu/
Facebook – https://www.facebook.com/HuckStudio


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.